Fibaro ożywi starszą elektronikę

Autor 23/04/18 Gadżety Brak komentarzy

Firma Fibaro zapowiedziała wprowadzenie urządzenia, które pozwoli w łatwy sposób sterować przewodowymi systemami alarmowymi, pomiarowymi i ożywi starsze urządzenia elektroniczne.

Podczas targów Securex Fibaro ogłosiło premierę nowego produktu – UBS 2. Jest to rozwiązanie kierowane przede wszystkim do profesjonalnych instalatorów urządzeń inteligentnego domu. Głównym zadaniem UBS 2 jest ułatwianie zdalnego zarządzania przewodowymi instalacjami. W praktyce oznacza to, że użytkownik może np. sterować domowym alarmem, piecem lub odczytywać stan czujników wilgotności z poziomu telefonu.

Nowe rozwiązanie kierowane jest także do miłośników elektroniki oraz kolekcjonerów urządzeń retro. UBS 2 pozwala na zdalne sterowanie starszymi urządzeniami elektronicznymi – daje to możliwość ożywienia np. wiekowego amplitunera.

– Pierwsza wersja UBS była rozwiązaniem dedykowanym głównie dla instalatorów, którzy wykorzystywali ten produkt do specjalistycznych rozwiązań. UBS 2 kierowany jest także dla fanów nowych technologii i majsterkowiczów, którzy chcieliby ożywić swoje retro urządzenia i przenieść je do świata IoT. Łącząc nasze rozwiązanie ze starym amplitunerem możemy przenieść nasz ulubiony system audio do telefonu i nim w ten sposób zarządzać  – mówi Krzysztof Banasiak, wiceprezes Fibaro .

UBS 2 jest w stanie sterować urządzeniami za pomocą dwóch wyjść bezpotencjałowych oraz odczytywać stan czujników binarnych (przekazujących informacje w trybie zero-jedynkowym) lub pracujących w trybie 0-10V. Sam produkt jest kompaktowy i w odróżnieniu od poprzednika wyposażono go w obudowę. Co więcej, umożliwia pomiar temperatury z 6 zewnętrznych czujników oraz maspecjalne zabezpieczenia przed skutkami niewłaściwej instalacji.

Premiera UBS 2 przewidziana jest na trzeci kwartał 2018 roku.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz