Facebook szykuje nowe urządzenia?

Według dziennikarzy Business Insidera już wkrótce Facebook może zaprezentować nowe gadżety. Czym będą?

Jeśli wierzyć najświeższym plotkom, Facebook nie chce ograniczać się wyłącznie do produktów software’owych i planuje rozszerzyć portfolio swoich urządzeń, które w chwili obecnej składa się w zasadzie wyłącznie z okularów VR od Oculusa oraz systemu kamer sferycznych stworzonego z myślą o branży filmowej. Dziennikarze Business Insidera twierdzą, że założony w zeszłym roku oddział Building 8 pracuje nad czterema urządzeniami, które prawdopodobnie zostaną zaprezentowane na cyklicznej konferencji F8, która w tym roku odbędzie się 18 kwietnia w San Jose w Kalifornii.

Choć Facebook w żaden sposób nie zdradził, czym zajmuje się grupa Building 8, informatorzy twierdzą, że mają pewne intrygujące informacje na temat wspomnianych urządzeń. Jeśli wierzyć plotkom, inżynierowie Facebooka pracują nad urządzeniem do skanowania mózgu, wypożyczalnią dronów, systemem rzeczywistości rozszerzonej oraz urządzeniem medycznym o nieznanym przeznaczeniu. Trzeba przyznać, że rozstrzał wśród tych technologii jest ogromny i aż trudno uwierzyć, że pracownicy Building 8 pracują jednocześnie nad kilkoma tak odmiennymi projektami.

Jak łatwo się domyślić, Facebook w żaden sposób nie potwierdza ani nie dementuje tych plotek, dlatego o tym czy są prawdziwe, dowiemy się dopiero za kilka tygodni, podczas konferencji F8.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz