Facebook rozpozna cię na cudzych zdjęciach

Portal poinformuje nas, kiedy ktoś wrzuci zdjęcie, na którym jesteśmy.

Już dziś Facebook przesyła nam powiadomienie, kiedy ktoś wrzuci zdjęci, na którym jesteśmy. Problem tkwi w tym, że zrobi to wyłącznie wtedy, jeśli będziemy na nim oznaczeni. Inżynierowie Facebooka pracują nad nowym algorytmem, który wykorzysta system rozpoznawania twarzy do wykrywania naszych zdjęć.

Jeśli zezwolimy Facebookowi na stworzenie cyfrowego wizerunku naszej twarzy, system będzie analizował wszystkie zdjęcia wrzucane do serwisu i jeśli na którymś z nich rozpozna naszą twarz – wyśle nam stosowne powiadomienie.

Takie rozwiązanie może budzi pewne obawy osób dbających o swoją prywatność w sieci, ale według przedstawicieli Facebooka korzystanie z algorytmu rozpoznawania twarzy do identyfikacji zdjęć ma być całkowicie opcjonalne. Warto przy okazji wspomnieć, że podobny algorytm będzie walczył z plagą odwetowych zdjęć pornograficznych wrzucanych na łamy serwisu przez byłych partnerów.

Niestety, w pierwszej kolejności z tej funkcji skorzystają wyłącznie użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych, na wprowadzenie tej funkcji na europejski rynek musimy jeszcze trochę poczekać.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz