EVE Online w służbie medycyny

Nie po raz pierwszy ta gra nas zaskakuje: EVE Online przysłuży się nie tylko rozrywce, ale i medycynie.

O tym, że EVE Online to nie tylko bardzo popularna gra ale także doskonała przestrzeń do badań naukowych, przekonywano nas od dawna. Jej ekonomia od lat jest powodem licznych dysput i prac naukowych. Teraz zasłuży się także w branży medycznej.

Nie chodzi tu o to, że nałogowi gracze zwiększają popyt na środki pobudzające – choć nie mamy takich informacji, nie zdziwilibyśmy się, gdyby EVE Online rzeczywiście miała na tym polu jakieś zasługi – lecz o zapowiedziany w zeszłym roku Project Discovery.Dzięki niemu każdy z graczy może na chwilę oderwać się od kosmicznych bitew i zabawić się w klasyfikowanie białek.

Ten eksperyment pomoże naukowcom lepiej zrozumieć rolę białek w ludzkim organizmie. Gracze też będą z tego coś mieć – choć nikt nie zapłaci im za pomoc w badaniach prawdziwymi pieniędzmi, zostaną wynagrodzeni wirtualną walutą, którą wydadzą w samej grze.

Na koniec najważniejsza informacja – jeśli stronisz od EVE Online, ale chciałbyś przyczynić się do rozwoju projektu, po prostu wejdź na stronę Project Discovery i pomóż klasyfikować białka. Twoją nagrodą będzie satysfakcja z przysłużenia się nauce.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz