Essential Phone: wszystko, co wiemy

Ten telefon jest dla nas zagadką. Twórca Androida chce znów zaistnieć na rynku.

Niezbyt często na scenie smartfonowej pojawia się nowy gracz, a już zwłaszcza taki, który nie wyrobił sobie renomy produkując urządzenia w innej branży technologicznej. Twórca Essential Phone’a zdaje się tym nie zrażać i chce zawojować rynek.

Essential nie jest jednak marką widmo, choć to nowy twór na rynku, trzeba pamiętać, że stoi za nią Andy Rubin, czyli jeden z twórców Androida, człowiek który doskonale zna branżę mobilną i wie, jak powinien wyglądać doskonałuy smartfon.

Rubin zapowiedział, że w tym roku wróci do branży mobilnej i wypuści pierwszego autorskiego smartfona. Jak będzie wyglądać?

Wszystko, co o nim wiemy

>>> Będzie współpracował z licznymi akcesoriami

Dziennikarze Bloomberga twierdzą, że Essential będzie wyposażony w złącze magnetyczne, które sprawdzi się nie tylko do ładowania, pozwoli także przypinać dodatkowe akcesoria zwiększające funkcjonalność telefonu. Jednym z nich ma być kamera sferyczna, którą prawdopodobnie widzieliśmy na jednym z tweetów wrzuconym przez administratora profilu Essential.

>>> Będzie pozbawiony ramki

Od krawędzi do krawędzi!  Tak jak większość współczesnych smartfonów, ekran w Essential będzie zajmował niemal całą powierzchnię przedniej obudowy.

Niektórzy informatorzy twierdzą, że będzie miała większy wyświetlacza niż ten 5,5-calowy w iPhonie 7 Plus, ale będzie miał coś wspólnego ze sprzętem Apple – panel dotykowy będzie korzystał z rozwiązania podobnego do Force Touch i rozpozna kilka poziomów nacisku.

Według informacji pozyskanych przez serwis GFXBench, telefon będzie pracował w rozdzielczości 2560×1321 pikseli. Nie jest to klasyczne QHD, co pozwala sugerować, że sprzęt będzie wyposażony w wydłużony ekran o proporcjach zbliżonych do 18:9, czyli takich, jakie oferują smartfony LG G6 oraz Samsung  Galaxy S8.

>>> Może być ceramiczny

Pierwsze plotki opublikowane przez dziennikarzy Bloomberga sugerowały, że projektanci telefonu eksperymentują z ceramiczną obudową osadzoną na metalowych ramkach. Nawet jeśli przecieki okażą się prawdą, nie będzie to pierwszy telefon o takiej konstrukcji, podobne rozwiązania stosowali m.in. projektanci od Xiaomi. Ceramiczne powłoki wciąż są jednak rzadkością na rynku mobilnym, mimo iż sprawdzają się znacznie lepiej niż obudowy wykonane ze szkła, plastiku czy metalu. Nie korodują, nie rysują się, doskonale odprowadzają ciepło i są bardzo przyjemne w dotyku.

>>> Pracuje na Androidzie i porządnych podzespołach

Serwis GFXBench udostępnił potencjalną specyfikację prototypowego modelu Essential. Jeśli finalny produkt będzie taki sam, zobaczymy w nim główny aparat o rozdzielczości 12 mpx, przedni o rozdzielczości 7 mpx, oba zdolne do nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Telefon będzie napędzany procesorem Snapdragon 835 wspartym 3,6 GB pamięci RAM, będzie pracował pod kontrolą Androida 7.0, a do dyspozycji użytkowników będzie 10 GB na przechowywanie danych.

Kalendarium przecieków

> 25.05.2017

Na twitterowym profilu Essential pojawiła się informacja, że 30 maja zobaczymy „coś wielkiego”. Premiera telefonu zbliża się wielkimi krokami.

> 17.04.2017

GFXBench opublikował specyfikację urządzenia o nazwie Essential FIH-PM1.

> 27.03.2017

Andy Rubin zamieścił tweeta ze zdjęciem przedstawiającym bezramkowy telefon. Choć ukazywało ono tylko fragment urządzenia, uświadomiło nas, że Essential będzie kolejnym smartfonem z supercienką ramką.

> 14.01.2017

Bloomberg poinformował, że Andy Rubin (były pracownik Google i twórca Androida) pracuje nad smartfonem z wyższej półki, który będzie konkurował z takimi urządzeniami jak Google Pixel czy Apple iPhone. Według informatorów telefon będzie miał ekran rozciągający się od krawędzi do krawędzi, ceramiczną obudowę oraz magnetyczne złącze do podłączenia akcesoriów.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz