Entrim 4D – słuchawki symulujące ruch

Samsung stworzył nietypowe słuchawki, które nie tylko udźwiękowią świat VR, sprawią także, że zaczniesz się w nim poruszać.

Okulary HTC Vive mają pewną przewagę nad sprzętem od Oculusa – jeśli gry są pisane specjalnie pod nie, gracz uczestniczy w zabawie całym ciałem. Samsung zaprezentował słuchawki Entrim 4D, które pozwolą symulować twoją fizyczną obecność w grze, zwiększając immersyjność rozgrywki. O co w tym wszystkim chodzi?

Pomysł stojący za tym gadżetem jest prosty – słuchawki wykorzystują prosty trik do regulowania ruchów naszego ciała poprzez  stymulację błędnika. Samsung tak opisuje tę technologię:

Korzystając ze specjalnych algorytmów i wysyłając specyficzne impulsy elektryczne do nerwów w uchu,  sprzęt VR synchronizuje twoje ciało z ruchem w grach wideo. Impulsy elektryczne […] przesyłane są przez zestaw słuchawkowy wyposażony w elektrody zaprogramowane tak, by wywoływały ruch.

Samsung stworzył słuchawki Entrim 4D z myślą o okularach Gear VR, ale w chwili obecnej należy traktować je wyłącznie jako ciekawostkę naukową: nie wiemy kiedy i w jakiej cenie trafią do sprzedaży, ani czy będa kompatybilne z innymi zestawami VR.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz