Elon Musk chce rozwiązać problemy energetyczne Australii

Żyjemy w dziwnych i pięknych czasach jednocześnie – Elon Musk obiecał, że zajmie się problemami z elektrycznością w Australii.

Pod koniec ubiegłego roku Południowa Australia zmagała się z problemami z elektrycznością. Infrastruktura energetyczna nie była w stanie spełnić zapotrzebowania mieszkańców na energię elektryczną, co skończyło się kilkukrotnym odcięciem zasilania. W związku z zaistniałym problemem wzrosła także cena prądu, co odbiło się na portfelach obywateli. Elon Musk stwierdził, że może to naprawić.

Szef Tesla nie ograniczył się do pustych frazesów, które bez przerwy wygłaszają politycy na całym świecie, Musk stwierdził, że jest w stanie w ciągu 100 dni rozwiązań problemy energetyczne Południowej Australii i skonstruować obiekt, który będzie w stanie zmagazynować 100 MW energii elektrycznej. W internecie zawrzało, szybko pojawiły się wątpliwości, czy nie rzucał słów na wiatr. Australijski przedsiębiorca Mike Cannon-Brookes zapytał na Twitterze, czy jeśli uda mu się załatwić środki na finansowanie projektu i przekona do niego polityków, Musk zrealizuje swoją obietnicę. Odpowiedź mogła być tylko jedna:

Musk zapewnił, że w ciągu 100 dni od podpisania umowy stworzy i odda do użytku całą architekturę energetyczną, a jeśli mu się to nie uda, zrealizuje projekt za darmo. Władze nie przeszły obok tych zapewnień obojętnie, australijska senator Sarah Hanson-Young skomentowała propozycję Muska krótko i dosadnie: Pogadajmy!

Nie mamy pewności, czy umowa dojdzie do skutku, ale Elon Musk po raz kolejny udowodnił, że wierzy w swoich ludzi oraz technologię, która w jego oczach ma zmienić świat.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz