Elektryczny wóz w stylu retro

Współczesny Tony Stark może i produkuje najpopularniejsze samochody elektryczne, które wkrótce zrewolucjonizują komunikację, ale nie robi niczego unikalnego. Już 110 lat temu jeżdżono elektrycznymi pojazdami.

No dobrze, „jeżdżono” to zbyt dużo powiedziane, ta kareta ze zdjęcia to 1905 Woods Electric Queen Victoria Brougham, jeden z pierwszych funkcjonujących pojazdów elektrycznych na świecie i był to jak ja początek XX. wieku dość spory rarytas. Ten luksusowy pojazd w dniu swojej premiery wart był 3000 dolarów, dziś – po uwzględnieniu inflacji – zapłaciłbyś za niego 80 tysięcy zielonych. To mniej więcej tyle samo, ile Elon Musk liczy sobie za podstawową wersję Tesli Model S.

pobrane (1)

Warto też zauważyć, że jest to jedyny zachowany model tego pojazdu, a głośno zrobiło się o nim głównie dlatego, że właśnie został sprzedany na Bonhams za 95 tysięcy dolarów. Gdy trafił do sprzedaży w 2010 roku, sprzedano go za 77 tysięcy dolarów, jeśli więc za pięć lat znów trafi pod młotek, nie szczędź na niego ostatniego grosza; po latach odsprzedasz go ze sporym zyskiem. Tym bardziej, że wciąż jest na chodzie, w przeciwieństwie do twojego parchowozu, który psuje się regularnie raz na kilka miesięcy.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz