Elastyczny smartfon Samsunga? Nie w tym roku

Jeśli ktoś liczył na to, że w tym roku sprawi sobie elastyczny smartfon Samsunga, może się rozczarować.

Koreańczycy nie kryją się ze swoimi pracami nad elastycznymi ekranami, które umożliwiłyby stworzenie giętkich smartfonów. Już nie raz zapewniali nas, że prace nad tą technologią postępują, a rok 2017 miał wprowadzić ją na rynek konsumencki. Wiele wskazywało na to, że Samsung Galaxy X z elastycznym smartfonem zostanie zaprezentowany na targach IFA w Berlinie, jednak firma zmieniła swoje plany wydawnicze.

Nasze nadzieje rozwiał Kim Tae-woong, główny inżynier Samsung  Display, który na łamach Korea Herald przyznał, że nie warto w tej chwili inwestować w tę technologię. Nie dlatego, że wymaga dopracowania, zadecydowały potrzeby rynku – okazało się, że smartfony z bezramkowym ekranem sprzedają się zaskakująco dobrze i to w nie firma chce zainwestować w pierwszej kolejności.

Według Samsunga, pośpiech we wdrażaniu nowej technologii nie jest wskazany, dlatego elastyczne smartfony mogą trafić do sprzedaży dopiero w 2019 roku. To dość odległy termin, mocno kontrastujący z wcześniejszymi zapewnieniami o gotowości wypuszczenia urządzeń z linii Galaxy X już w tym roku. Nie można jednak wykluczyć, że Kim Tae-woong jedynie mydli oczy opinii publicznej oraz swojemu głównemu rywalowi, którym jest Apple. W tym roku firma z Cupertino planuje wypuścić jubileuszowego iPhone’a, zbyt wczesne ujawnianie projektu Galaxy X mogłoby być Samsungowi nie na rękę.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz