Elastyczny holofon

Smartfony wydają ci się niezwykle zaawansowane technologicznie? To co powiesz na elastyczny telefon z ekranem holograficznym?

HoloFlex to krok w przyszłość: ten telefon nie tylko wygina się i wykorzystuje to do sterowania tym, co widzimy na ekranie, ma także niezwykły wyświetlacz złożony z malutkich kulek, które pozwalają wyświetlać obraz holograficzny, dzięki temu to, co widzisz na ekranie, zmienia się w zależności od tego, z której strony patrzysz na ekran.

Za opracowanie tego małego cudu techniki odpowiadają badacze z Queen’s University, którzy chcą wywrócić do góry nogami cały rynek mobilny. Choć ich ekran wyświetla obrazy o rozdzielczości FullHD, widzialna rozdzielczość jest znacznie mniejsza – zamiast klasycznych pikseli, skorzystano z 12-pikselowych bloków, które pozwalają wyświetlać stereoskopowe obrazy. To znaczy, że będziemy mogli oglądać trójwymiarowe treści bez zakładania niewygodnych okularów.

 

To dopiero pierwsze testy nowego wyświetlacza, gdy uda się stworzyć procesory mobilne o wystarczająco dużej mocy obliczeniowej, by generować obrazy w rozdzielczości 12K, będziemy mogli cieszyć się smartfonami holograficznymi wyświetlającymi „widzialny” obraz w jakości Full HD.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz