Ekrany będą jeszcze bardziej zakrzywione

Południowokoreańskie źródła donoszą, że już wkrótce możemy poznać smartfony z ekranem zaokrąglonym ze wszystkich czterech stron.

Rok 2017 upłynie branży mobilnej pod znakiem bezramkowych urządzeń. Współczesne supersmartfony wyróżniają  się na tle swoich poprzedników przede wszystkim wielkim ekranem, który rozciąga się od krawędzi do krawędzi. Trend ten rozpoczęła firma Xiaomi, prezentując model Mi Mix, a w ślad za nią poszły takie marki jak Samsung i LG. To jednak nie koniec, gdyż również mniejsi, niszowi producenci znani tylko na chińskim rynku. Prawdopodobnie z podobnego rozwiązania skorzysta firma Apple, która wyposaży jubileuszowego iPhone’a 8 w panel OLED wypełniający niemal przednią część obudowy. A to dopiero początek wielkich zmian.

Dziennikarze portalu ETNews sugerują, że już wkrótce na rynku mogą pojawić się urządzenia mobilne wyposażone w ekran zagięty ze wszystkich czterech stron. Podobno nad taką technologią pracują inżynierowie Samsunga i to ta firma jako pierwsza może zastosować takie rozwiązanie w swoich smartfonach. O ile nie wyprzedzą jej inżynierowie z LG, którzy również prowadzą badania nad tą technologią.

Jeśli przecieki te okażą się prawdą, już za kilka miesięcy możemy zobaczyć pierwsze prawdziwie bezramkowe telefony, w których ekran będzie stanowił niemal 100% przedniej części obudowy. Czy już w tym roku poznamy te urządzenia? Wcale bym się nie zdziwił, a jeśli miałbym postawić na firmę, która jako pierwsza podejmie się wypromowania czterostronnie zagiętych ekranów, postawiłbym na Samsunga i smartfony z serii Galaxy Note. W tej chwili od serii Galaxy S różni się jedynie rysikiem, a zastosowanie tak innowacyjnego wyświetlacza na zawsze zamazałoby złe wrażenie po przegrzewających się Note’ach 7.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz