Ekran krawędziowy w zegarkach Samsunga

Samsung ma opracował interesujący patent – tarczę zegarka z wyświetlaczem krawędziowym.

Firma Samsung opanowała do perfekcji tworzenie smartfonów z zagiętym ekranem i wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas może rozwinąć tę technologię i wykorzystać ją przy produkcji inteligentnych zegarków. Takie wnioski można wyciągnąć, gdy przyjrzymy się patentowi, do którego dotarli dziennikarze serwisu Patently Apple.

Z dokumentów złożonych w urzędzie patentowym wynika, że Koreańczycy opracowali miniaturowy wyświetlacz, który owija się wokół tarczy zegarka, a jego zadanie będzie podobne jak to, które przydzielono ekranowi krawędziowemu w smartfonach z wyświetlaczem Edge – ma dostarczać dodatkowe informacje.

Na tym nietypowym ekranie odczytalibyśmy prognozę pogody, datę czy aktualnie odtwarzaną piosenkę – proste informacje, do których chcielibyśmy mieć natychmiastowy i łatwy dostęp.

Niestety, to na razie tylko i wyłącznie projekt patentowy, nie wiadomo, czy kiedykolwiek Samsung wdroży go w życie, a jeśli to się stanie, na nowe zegarki z tą technologią będziemy musieli poczekać jeszcze kilka długich miesięcy, Gear S4 nie zadebiutuje wcześniej niż w drugiej połowie roku.

Zastanawiamy się także, czy tak nietypowy i mały ekran byłby w ogóle czytelny. A jeśli tak, to czy nie zwiększałby nadmiernie rozmiarów zegarka. Być może przy okazji premiery kolejnego Geara S Samsung rozwieje nasze wątpliwości.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz