Egreat A5 − Android TV dla telewizorów 4K

Firma C4i wprowadza na polski rynek najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K HDR – model Egreat A5.

Egreat A5 to odtwarzacz stworzony do wyświetlania filmów w rozdzielczości 4K UltraHD 60Hz z HDR10. Dogada się niemal ze wszystkimi formatami wideo, a współpracując z najnowszymi telewizorami i treściami wideo w jakości HDR, pozwoli zapewnić obraz o szerokim zakresie tonalnym oraz głębokiej czerni, a przez to bardziej realistyczny, jaśniejszy i szczegółowy. Odtwarza także płyty Blu-Ray i DVD z pełnym menu, zarówno w domyślnym odtwarzaczu, jaki i w KODI – Vidon XBMC. Pozwoli także korzystać z serwisów VOD czy z YouTube’a. A5 świetnie zastąpi starsze wersje systemu Android TV w telewizorach oraz uzupełni najnowsze, które nie oferują zaawansowanych tak możliwości odtwarzania. Warto dodać, że obsługuje także wszystkie formaty dźwięku przestrzennego 7.1 HD-Audio, w tym Atmos, DTS:X, DTS-HD i True-HD, zarówno downmix i passthrough.

Egreat A5 wykorzystuje system operacyjny Android w wersji 5.1 Lollipop z wygodnym interfejsem dostarczonym jako nakładka producenta. Otrzymujemy pełny dostęp do sklepu Google Play, przeglądarki internetowej i tysięcy aplikacji biurowych, społecznościowych, gier czy programów multimedialnych. Dzięki nim urządzenie zmienia się w pełnoprawny mini komputer. Interfejs Egreat oferuje łatwe przeglądanie oraz odtwarzanie plików zarówno z lokalnych, podłączonych do urządzenia nośników danych, jak i źródeł sieciowych SMB, NFS czy uPnP. W oprogramowaniu znajdziemy dostęp do informacji o filmie, ustawienia telewizora, opcje wyświetlania napisów, regulację dźwięku i obrazu. W tych ostatnich niezastąpione będzie wsparcie silnika Imprex 2.0. Wszystkie funkcje i pełną obsługę dekodowania sprzętowego audio oraz wideo uzyskujemy zarówno w fabrycznej aplikacji do odtwarzania, jak i w preinstalowanej na urządzeniu, zmodyfikowanej wersji KODI, nazwanej Vidon XBMC.

Mimo iż Vidon XBMC to płatne oprogramowanie, nabywca odtwarzacza A5 otrzymuje je bez opłat wraz z licencją na 10 lat. Vidon XBMC − w odróżnieniu od darmowego KODI − odtwarza programowo pełne menu Blu-Ray oraz umożliwia programową realizację funkcji pass-through dźwięku przestrzennego, w tym HD audio, bez korzystania z programowej funkcji wrappera, jak robią to konkurencyjne odtwarzacze HiMedia i Zidoo.

Egreat A5 wyposażono w jeden z najmocniejszych układów na rynku, HiSilicon Hi3798CV200,  2GB wbudowanej pamięci RAM oraz 8GB pamięci flash eMMC. Złącze SATA, trzy porty USB (1x 3.0, 1x 2.0) oraz slot na karty microUSB pozwolą znacznie zwiększyć zasoby lokalnej pamięci do przechowywania plików multimedialnych. Z domową siecią połączy się za pośrednictwem gigabitowego złącza LAN lub poprzez moduł Wi-Fi.

A5 obsługuje również Miracast,  Airplay i odtwarza materiały przez protokół DLNA z innych urządzeń sieciowych. Wyjścia audio to cyfrowe Toslink, optyczne i koaksjalne, jak i analogowe 2x RCA. Złącze HDMI jest w standardzie 2.0a dla pełnego wsparcia standardów 4K z HDR i pełnej kompatybilności z najnowszymi telewizorami i amplitunerami kina domowego.

Cena Egreat A5 w wersji podstawowej wynosi 679 zł, a w sprzedaży dostępne są również odtwarzacze wyposażone w dodatkowe akcesoria.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz