Echo Show widzi i słyszy

Firma Amazon zaprezentowała nowe urządzenie Echo z wielkim ekranem dotykowym oraz wbudowanym asystentem głosowym Alexa.

Echo Show to rozwojowa wersja głośnika Echo, który słuchał twoich poleceń i kontrolował urządzenia inteligentnego domu, ale ma coś, co wyróżnia go od jego protoplasty – ekran. Ten wielki wyświetlacz wyświetla szczegółowe informacje dotyczące zapytań skierowanych do asystentki Alexa, posłuży także jako urządzenie do odtwarzania filmów z sieci lub cyfrowa ramka pobierająca fotografie bezpośrednio z serwera Prime Photos. Ciekawie prezentuje się także możliwość wyświetlania tekstu piosenki, którą strumieniujemy za pośrednictwem usługi Amazon Music oraz możliwość podglądania tego, co widzą kamery bezpieczeństwa podpięte do domowej sieci Wi-Fi.

Jest jeszcze jedna funkcja, o którą taki sprzęt aż się prosi – możliwość prowadzenia rozmów wideo. Echo Show przypomina futurystyczny gadżet rodem z filmów z lat 80. i 90., które obiecywały nam, że w przyszłości wszyscy będziemy komunikowali się przy pomocy filmów (pamiętasz Powrót do Przyszłości?). Na razie ramka nie obsługuje Skype’a, dlatego ze znajomymi możemy porozmawiać wyłącznie za pośrednictwem aplikacji Alexa.

Oprócz zestawu mikrofonów i siedmiocalowego ekranu Show został wyposażony także w aparat o rozdzielczości 5 megapikseli, który sprawdzi się głównie przy prowadzeniu wideorozmów. Sprzęt trafi do sprzedaży 28 czerwca w cenie 230 dolarów.

Niestety, asystentka głosowa od Amazonu wciąż nie obsługuje języka polskiego, mamy nadzieję, że wraz z upowszechnianiem się urządzeń z serii Echo ten stan rzeczy ulegnie zmianie.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz