Dziś premiera God of War – rewelacja! Nie oderwiecie się od kosnoli

Autor 20/04/18 Rozrywka Brak komentarzy

Dziś na półki sklepowe trafiła God of War, jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2018 r. Tytuł ten dostępny jest wyłącznie na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro w pełnej polskiej wersji językowej z aktorskim dubbingiem.

Najnowsza część God of War opowiada historię Kratosa, który po zemszczeniu się na bogach Olimpu zamieszkał w pełnym niebezpieczeństw świecie nordyckich bóstw, gdzie próbuje wychować syna Atreusa i zmierzyć się ze swoim mrocznym dziedzictwem. Gra charakteryzuje się  angażującą historią, widowiskowymi walkami oraz bogatym światem inspirowanym nordycką mitologią.

Sony Interactive Entertainment Polska przygotowało szereg promocji związanych z  premierą God of War. Wśród nich konsola PlayStation 4 500GB z grą GOW od 1099zł, PlayStation 4 1TB z grą  GOW od 1199 zł oraz PlayStation 4 Pro z grą GOW od 1699zł.

Dodatkowo, fani serii będą mieli możliwość zakupu limitowanej edycji PlayStation 4 Pro inspirowanej motywami graficznymi z God of War. Górny panel konsoli został ozdobiony znakami runicznymi prosto z topora głównego bohatera, a  front konsoli łączy nordyckie runy z ozdobnym, złotym motywem dodatkowo podkreślając wyjątkowość edycji specjalnej.  Konsole wykonano w kolorze srebrnym ze złotymi akcentami.

Gra spotkała się z ogromnym uznaniem testerów i krytyków zbierając bardzo pozytywne recenzje i zdobywając świetnie 95 na 100 możliwych punktów na międzynarodowym serwisie Metacritic.com. Sprawia to, że God of War stał się najlepiej ocenianym tytułem na wyłączność na konsolę PlayStation 4.

I rzeczywiście, możemy się z tym zgodzić. Od kilku dni mamy okazję wcielać się w postać Kratosa. Gra ma fajnie poprowadzoną fabułę i z każdym krokiem staje się ona bardziej wciągająca. Warto jednak zacząć rozgrywkę od niższego poziomu trudności niż „Bóg wojny”. Jest on wyjątkowo trudny i nawet doświadczenia wyniesione z poprzedniej edycji gry nie za wiele się przydadzą. Gra urzeka swoją grafiką! Detale są świetnie odwzorowane, a obsługa HDR świetnie uwydatnia ciemne sceny. Graficznie rewelacja! To jedna z najlepszych graficznie gier, w jakie mieliśmy okazję ostatnio grać. Do tego sama rozgrywka jest wyjątkowo ekscytująca. Choć sam Kratos jest już starszy, ma rodzinę i jawi się jako surowy ojciec, to zostało w nim dużo szorstkości z poprzedniej wersji. Z pozoru proste zadanie – wypełnienie ostatniej woli zmarłej żony poprzez rozsypanie prochów ze szczytu góry – okazuje się trudniejsze niż mogło się wydawać. Całość rozgrywki oparta jest o elementy mitologii nordyckiej, jednak już od pierwszych scen gry wiemy, że to samo dobre God Of War jak poprzednio. Miłośnicy brutalnych scen walki będą zadowoleni z mocy topora Kratosa, który niczym młot Tora magicznie powraca w jego dłonie.  Dużym zaskoczeniem była dla nas stała obecność Arteusa – syna Kratosa – który w miarę nabierania doświadczenia w grze może skutecznie odwrócić uwagę przeciwnika czy sam uczestniczyć w potyczce.  W grze spotkamy się również z wieloma zagadkami, jednak nie możemy liczyć na podpowiedzi jak je rozwiązać. Jeśli stracicie cierpliwość zostaną wam tylko gameplaye i popatrzenie, jak zrobili to inni. Podsumowując – świetna, rewelacyjna gra. Sony i Santa Monica Studio stanęły na wysokości zadania i dostarczyły na rynek absolutnie najlepszy tytuł tej wiosny. Gorąco polecamy!

PODOBNE POSTY

Odpowiedz