Dwuskrzydłowy laptop Razera

Projektanci Razera poszaleli. Ich nowy gamingowy laptop ma aż trzy ekrany.

Jeśli śmiałeś się z kumpli grających na laptopach, wytykając im, że zabawa na tak malutkich ekranach nie ma sensu, wkrótce mogą odebrać ci ten koronny argument w walce pececiarzy przeciwko laptopowcom. Podczas targów CES firma Razer zaprojektowała jeden z najbardziej szalonych komputerów ostatnich lat. Poznaj Project Valerie, 17-calowego laptopa z dwoma wysuwanymi ekranami 17″. Po co grać na jednym ekranie, skoro możesz bawić się na trzech na raz?

Pod obudową tego małego potwora umieszczono kartę Nvidia GeForce GTX 1080, która poradzi sobie z wyświetleniem gier na trzech ekranach jednocześnie, aby ze wszystkich stron otoczyć cię obrazem najwyższej jakości. A trzeba przyznać, że nie oszczędzano na wyświetlaczach – każdy z nic pracuje w rozdzielczości 4K, sumarycznie wyświetlając treści w oszałamiającej rozdzielczości 12K. Aby poradzić sobie z przetwarzaniem tak dużej liczby informacji, sprzęt wyposażono także w 32 GB pamięci RAM. Przy tak mocnych podzespołach sprzęt wydaje się dość niewielki, ma tylko 3,8 centymetra grubości i waży 5,5 kilograma. Jasne, ultrabooki są o wiele cieńsze i lżejsze, ale jeszcze do niedawna wszystkie laptopy miały takie gabaryty jak ten sprzęt.

Niestety, Project Valerie jest urządzeniem prototypowym i nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży ani ile trzeba będzie za niego zapłacić.

O ile w ogóle ktokolwiek zechce wydać małą fortunę na tego przystojniaka.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz