Drukarka zdjęć błyskawicznych

Zdjęcia błyskawiczne znów są w modzie. Fujifilm wykorzystała ich popularność do stworzenia nietypowej drukarki.

Oryginalny Polaroid zniknął z rynku, ale są firmy, które kontynuują tradycję zdjęć natychmiastowych. Mamy już aparaty na filmy polaroida, teraz nadszedł czas, by połączyć świat retrofotografii ze światem smartfonów – poznaj sprzęt, który wydrukuje twoje cyfrowe zdjęcia na filmach Polaroida.

Instax SHARE SP-2, bo o niej tu mowa, łączy się z urządzeniami a Androidem oraz iOS-em (a także niektórymi aparatami Fujifilm) i pobiera za pośrednictwem aplikacji Fujifilm zdjęcia, które natychmiast drukuje na papierze wielkości karty kredytowej. Cały proces trwa zaledwie 10 sekund, a wypluwane przez SHARE SP-2 zdjęcia mają rozdzielczość 800×600 pikseli.

fujifilm-instax-share-sp2-02

W dobie filmów 4K tak mały format może dziwić, ale nie zapominaj, że mówimy tu o naprawdę niewielkiej fotografii o rozmiarze 62×46 milimetrów. Równie niewielkiej, co samo urządzenie – drukarka waży tylko 250 gramów a jej wymiary to 89,5×131,8x40mm, dlatego z powodzeniem zmieści się nawet w damskiej torebce. Co istotne, zasilana jest za pośrednictwem baterii, która wystarczy na wydrukowanie około 100 zdjęć. Jeśli szukasz sprzętu, który pozwoli ci uwiecznić i zmaterializować najwspanialsze chwile wakacji, już wiesz, co kupić.

Instax SHARE SP-2 trafi do sprzedaży pod koniec sierpnia, zapłacimy za nią 199 dolarów, a w komplecie otrzymamy 10 klisz instax mini film.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz