Drukarka 3D za 100 dolarów

Jeśli drukowanie 3D kojarzy ci się z drogą zabawą, to co powiesz na drukarkę 3D, za którą zapłacisz 100$ i obsłużysz telefonem?

Miniaturyzacja postępuje z dnia na dzień, najlepszym dowodem na to jest nowy projekt na Kickstarterze, niewinnie wyglądające pudełeczko z napisem OLO, które zawstydza o wiele droższe i bardziej skomplikowane drukarki 3D. Pewnie zastanawiasz się, jak to możliwe, by coś takiego było w stanie wydrukować złożone obiekty? Odpowiedź jest prosta – wszystko dzięki światłu.

W przeciwieństwie do innych drukarek 3D, ta nie drukuje przy wykorzystaniu specjalnych sztyftów, wykorzystuje płynny „atrament”, który utwardza się pod wpływem światła. Wystarczy zadokować telefon w OLO, wlać tusz do urządzenia i poczekać, aż drukarka naświetli kolejne warstwy modelu. w kilka minut tworząc trójwymiarowy obiekt.

Gdy tylko zobaczyliśmy ten film, od razu zrozumieliśmy, dlaczego w kilka godzin twórcom udało się uzbierać 80 tysięcy dolarów wsparcia, a po kilku dniach od uruchomienia akcji licznik wskazuje przeszło 600 tysięcy dolarów. OLO to nie tylko tania drukarka 3D, jest także bardzo uniwersalna, współpracuje z wieloma smartfonami z Androidem, iOS-em i Windowsem Phone, a jej obsługa jest dziecinnie prosta. Jeśli chcesz we własnym domu drukować trójwymiarowe modele, wejdź na profil zbiórki i dorzuć swoje 100 dolarów.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz