Dropbox na Androida ze skanerem dokumentów

Użytkownicy systemu Google mają powody do zadowolenia – ich Dropbox będzie jeszcze lepszy.

Rynek mobilny podzielony jest na dwie główne platformy – iOS-a oraz Androida. I choć obie są promowane równie prężnie, nie zawsze wielkim korporacjom udaje się dostarczyć aplikacje o tych samych właściwościach na oba systemy operacyjne. Taki problem mieli twórcy mobilnej aplikacji Dropboksa, która w wersji na Androida nie pozwalała szybko i sprawnie skanować dokumentów. Teraz już to potrafi.

Firma wydała oficjalne oświadczenie, w którym informuje swoich klientów, że od teraz mogą korzystać z funkcji szybkiego skanowania na urządzeniach z Androidem, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród użytkowników systemu Apple. Dzięki niej szybko i sprawnie przeniesiemy papierowe dokumenty do wersji cyfrowej, przytniemy je i obrócimy a nawet stworzymy z nich wielostronicowe pliki PDF.

W dobie powszechnego dostępu do internetu i upowszechniania się pracy zdalnej takie rozwiązania mogą nie raz ułatwić nam życie. Zamiast tracić godziny na dojazdy do biura w celu odebrania dokumentów, możemy sprawnie przesyłać je za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Programiści Dropboksa doskonale zdają sobie sprawę z tego, w jakim kierunku zmierza współczesna technologia, dlatego uzupełnili tę funkcję o ciekawe rozwiązanie: użytkownicy biznesowi będą mogli przeszukiwać zeskanowane dokumenty w poszukiwaniu słów kluczowych.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz