Drony zasilane wodorem

Nadchodzi spory przełom w branży dronów – dzięki zastosowaniu ogniw wodorowych będą znacznie użyteczniejsze niż dotychczas.

System zasilania to najsłabsze ogniwo nie tylko w branży urządzeń mobilnych, problem niewydajnych baterii dręczy również konstruktorów dronów. Jeśli mają działać przez dłuższy czas – należy zapewnić im regularne doładowywanie lub wymianę rozładowanych baterii. Aby definitywnie rozwiązać ten problem, można skorzystać z ogniw wodorowych.

Firma Intelligent Energy zapowiedziała, że już podczas styczniowych targów CES 2016 zaprezentuje pierwsze modele w pełni funkcjonalnych ogniw stworzonych z myślą o dronach. Dopinając do urządzenia taką baterię, wydłuży się czas ich ładowania o kilka godzin, dzięki czemu będą znacznie wydajniejsze niż drony, które obecnie wznoszą się w powietrze. Co równie istotne – drastycznie skróci się czas ładowania baterii z dwóch godzin do kilku minut.

Nie od dziś wiadomo, że to systemy zasilania są najwęższym gardłem wszystkich współczesnych technologii. Dzięki ogniwomod Intelligent Energy przynajmniej jedna branża nieco przyspieszy swój rozwój; o ile wspomniana technologia wyjdzie z fazy prototypu i trafi do masowej produkcji.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz