Drony. Jest ich coraz więcej nad naszymi głowami. A wkrótce ich liczna może jeszcze wzrosnąć – wszystko za sprawą małego, kieszonkowego quadrocoptera.

Kiedy przed laty oglądaliśmy Ghost in the Shell, byliśmy pewni, że przedstawiona tam technologia to pieśń dalekiej przyszłości. Dziś musimy zrewidować tamte założenia: drony wdzierają się do naszego życia z każdym kolejnym miesiącem. Tym razem chcą opanować nasze smartfony.

Wyobraź sobie drona tak małego, że zmieści sie w obudowie twojego telefonu. To nie żart, projekt zaprezentowali inwestorzy z Buzz Technology i zamierzają wprowadzić go na Kickstartera, by dotarł on do jak najszerszego grona użytkowników. Nie będzie z pewnością tak funkcjonalny jak profesjonalne sprzęty od DJI, ale dzięki miniaturowym rozmiarom będziemy mieli go zawsze przy sobie.

 

Drone-in-a-Phone, bo tak nazywa się ten mały gadżet, zostanie wyposażony w taką samą kamerę, którą masz w swoim smartfonie – a to znaczy, że ten mały przyjemniaczek nie tylko wzbije się w powietrze ale także pozwoli zrobić kilka zdjęć. Projektanci planują wyposażyć go w trzy wymienne obiektywy: standardowy, szerokokątny oraz do zdjęć macro.

Szykuje nam się kolejny kickstarterowy rekordzista?

PODOBNE POSTY

Odpowiedz