Dron stworzony do VR

Exo360 to dron stworzony do misji specjalnych – nie tylko nagra filmy w rozdzielczości 4K, pozwoli także kręcić materiały do gogli VR.

Wirtualna rzeczywistość wpycha się ze swoimi buciorami innowacyjności gdzie tylko może. Opanowała już komputery stacjonarne, urządzenia mobilne i wielkimi krokami zmierza na podbój konsol. Teraz nadszedł czas, by zawitała również w dronach.

Exo360, bo to on jest bohaterem tego artykułu, pozwoli nagrywać filmy w rozdzielczości 4K i zrobi 60-megapikselowe zdjęcia. A gdy już bezpiecznie sprowadzisz go na dół – przetworzy nagrane materiały tak, być mógł odtworzyć je na goglach od Samsunga, HTC czy Oculusa.

Jak przystało na większość dronów, Exo360 nie zachwyca czasem działania- na jednym ładowaniu pracuje zaledwie 18 minut. Za to zasięg ma całkiem niezły – możesz kontrolować go z odległości aż 3 kilometrów.

Ciekawie prezentuje się możliwość sterowania Ex0360 za pośrednictwem gogli VR. Warto też wspomnieć, że sprzęt obsługuje karty pamięci o pojemności do 256GB, dlatego na pewno nie zabraknie ci miejsca na nagrania w 4K; prędzej skończy ci się bateria, niż miejsce na karcie.

Jeśli chcesz polatać Exo360, wesprzyj zbiórkę na Indiegogo i wysupłaj sporą sumkę – za model 1080p zapłacisz 1099 dolarów, a model 4K to wydatek większy o 300 dolarów. Jeśli będziesz miał szczęście i produkcja nie przeciągnie się, Exo360 dojdzie do ciebie przed końcem roku.>

PODOBNE POSTY

Odpowiedz