Domowe kino 4K od Sony

Nie chcesz wydawać majątku, ale nie masz zamiaru rezygnować z najnowszych technologii? To z myślą o tobie zaprojektowano Sony KD-49XE9005.

Nie każdy chce wydać kilkanaście tysięcy, aby zamienić salon w salę kinową konkurującą z multipleksem, ale za ułamek tej kwoty można kupić porządny telewizor, dzięki któremu poczujesz się tak, jak w dobrym kinie studyjnym.

Zanim zasiądziesz przed KD-49XE9005, będziesz musiał nieco namęczyć się z jego konfiguracją, ale kiedy już dostroisz wszystkie parametry wyświetlania i wyłączysz zbędne funkcje przetwarzania obrazu (Reality Creation, Motion Flow oraz X-tended Dynamic Range), ten Sony dostarczy ci wspaniałych wrażeń w 4K.

Mroczniejszy rycerz
Jakość obrazu jest doskonała, filmy zachwycają szczegółowością oraz szeroką, naturalną paletą kolorów. Chociaż to nie OLED, zadziwiająco dobrze oddaje ciemne detale, możesz także podkręcić go i wycisnąć bardziej żywe, soczyste barwy. Przeskalowywanie obrazu HD działa równie imponująca, zwłaszcza jeśli uświadomisz sobie, że końcowy obraz w 95% jest efektem postprodukcji.

Miłośnicy nocnych seansów będą zadowoleni z możliwości dźwiękowych tego telewizora, wbudowane 20-watowe głośniki brzmią wyraźnie i wydobywają subtelne dźwięki nawet z bardzo cichych ujęć. Ale jeśli zależy ci na mocnym i wyrazistym brzmieniu, koniecznie dokup do niego dodatkowe głośniki.

Mówisz do telewizora?
Android TV nie jest najbardziej intuicyjnym systemem na telewizory, na szczęście działa na tyle szybko, że nie będziesz musiał wychodzić na kawę w oczekiwaniu na wykonanie poleceń. Znakomita większość aplikacji strumieniujących działa bez zarzutu, a za pośrednictwem Sklepu Google Play dostaniesz dostęp do takich serwisów jak Spotify czy Tidal. Wyposażono go także w system obsługi głosowej aktywowany mikrofonem w pilocie, ale nie działa zbyt dobrze.

W tej cenie nie znajdziesz wielu telewizorów, które mogą mierzyć się z XE9005. Fani 4K będą zadowoleni.

Zdaniem Stuffa
Idealny kompan dla subskrybentów Netfliksa

Specyfikacja
Ekran 49” 3840×2160 LCD z HDR
System Android TV
Łączność HDMI (x4), USB (x3), wyjście optyczne, Ethernet, Wi-Fi
Wymiary 109x63x6,2 cm, 12,6 kg

Czym jest 4K Blu-ray?

To pytanie retoryczne: odtwarzacz 4K Blu-ray służy do odtwarzania filmów 4K z HDR. Powinno się zadać inne pytanie: kiedy zacząć kolekcjonowanie płyt 4K BluRay. Nie dość, że za odtwarzacz zapłacisz krocie, to na płyty też wydasz sporą sumkę. Sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto zmienić odtwarzacz dla dodatkowych pikseli, czy doświadczać 4K dzięki serwisom pokroju Netfliksa i Amazona.

Teraz dokup to

Panasonic DMP-UB900. Wspominaliśmy już o tym wcześniej, ale warto to powtórzyć: filmy 4K wyglądają lepiej na płycie. Połączenie internetowe nie zawsze jest stabilne, przy dużym obciążeniu sieci jakość strumieniowanego obrazu nie zawsze będzie najlepsza. Jeśli chcesz zobaczyć każdy włos bohatera, muchę na szybie samochodu oraz inne drobne detale, zainwestuj w odtwarzacz Panasonica.

Zdaniem Stuffa
Wspaniały odtwarzacz w cenie, która przeraża

PODOBNE POSTY

Odpowiedz