Domowa astrofotografia

Nie, to nie jest designerskie pudełko czekoladek. Właśnie patrzysz na aparat, który pozwoli ci wejrzeć w gwiazdy.

Tiny1, bo tak nazywa się ten maluszek, przypomina najprostsze aparaty kompaktowe z początku wieku. Jest mały, poręczny i brak w nim skomplikowanych kontrolek czy wielkiego obiektywu. Wystarczy jeden spust migawki, by zrobić wspaniałe zdjęcia rozgwieżdżonego nieba. Obudził się w tobie mały astronom?

Nie bardzo. Mój iPhone ma bardziej zaawansowany aparat

W Tiny1 najpiękniejsza jest jego prostota – fotograf musi tylko wybrać ujęcie, resztę zrobi za niego oprogramowanie. Twój iPhone może robić niezłe zdjęcia, ale stworzono go z myślą o miłośnikach selfie, a nie do obserwacji nieba. Tiny1 łączy się z twoim smartfonem i za jego pośrednictwem lokalizuje cię w przestrzeni i nakłada na sklepienie niebieskie obraz gwiazdozbiorów – dzięki temu uchwycisz odległe gwiazdy nawet wtedy, gdy nie widzisz ich gołym okiem.

Czyżby? Nie wygląda na zbyt sprytne urządzenie…

Jak mawiał Pi(c)tagoras – nie oceniaj aparatu po obudowie, jeśli nie chcesz ośmieszyć się w sieci. Pod obudową tyka czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon taktowany zegarek 1,8GHz i wsparty 4GB pamięci RAM. Jest tu 4,3-calowy ekran dotykowy, żyroskop, kompas, złącze na kartę microSD o pojemności a także matryca, która nagra filmy 2,5K z prędkością 60 klatek na sekundę…

…czekaj, czekaj! 4mpx? Moja lodówka ma lepszą kamerę!

Żona nie nauczyła cię, że wielkość nie ma znaczenia i liczą się przede wszystkim umiejętności? Na co ci wielka matryca 16mpx ze smartfona, która rejestruje więcej szumów, marnuje miejsce pod obudową i nie została przystosowana do fotografowania nieba? Tiny1 jest jak gwiezdna lustrzanka – współpracuje nawet z wymiennymi obiektywami a także teleskopami. Ten aparat ma za zadanie dostarczyć przepiękne zdjęcia nocnego nieba i wywiązuje się z tego doskonale.

Milky_Way_Big_Sur_California-1_zrzdmu

Świetnie, tylko po co mi aparat, który robi zdjęcia wyłącznie w nocy?

A czy ktoś tu powiedział, że nie zrobisz zdjęcia w trakcie dnia? Aparat ma tryb dzienny, dlatego zrobisz nim zdjęcia swoich (kosmicznie) skomplikowanych potraw, którymi zaśmiecasz Instagrama. O, widzę, że już szykujesz portfel – wyjmij 399 dolarów i gnaj na Indiegogo, gdzie zainwestujesz w ten niezwykły aparat.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz