Dodaj aparat VR do smartfona

Nie musisz kupować specjalnego aparatu lub kamery, by robić zdjęcia i kręcić filmy VR. Wystarczy smartfon i wtyczka Eye-Plug.

Ten sprytny gadżet, zaprezentowany podczas targów Computex, to prawdopodobnie najprostszy i najtańszy sposób na nagrywanie filmów w VR. Wystarczy wpiąć do smartfona wyposażonego w złącze USB-C tę małą wtyczkę z niewielkim obiektywem i zacząć filmowanie.

Sposób działania gadżetu jest dość prosty – w parze z aparatem wbudowanym w smartfona przechwytuje symultanicznie dwa obrazy i składa je w jeden spójny film, który może być odtworzony w okularach takich jak Google Cardboard. Za taką namiastkę filmów w VR zapłacimy zaledwie 35 dolarów – nawet dziesięciokrotnie mniej niż za kamery 360, które obecnie wchodzą do sprzedaży.

EyePlug nie zaoferuje takiej jakości obrazu oraz immersyjności jak klasyczne filmy dookolne, ale będzie doskonałym wstępem do krainy wirtualnej rzeczywistości. Pod warunkiem, że masz jednego ze smartfonów ze złączem USB-C, których na razie nie ma zbyt wiele na rynku.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz