Disney żegna się z Netfliksem

Filmy wytwórni Disney wkrótce znikną z Netfliksa i trafią na autorski serwis strumieniujący.

Gdy kilka lat temu Disney podpisał umowę partnerską z właścicielami Netfliksa, wielu filmomaniaków było zachwyconych – w jednym miejscu mogli oglądać oryginalne produkcje Netfliksa oraz dzieła jednej z największych wytwórni na świecie. Niestety, wkrótce Disney wycofa się z tej współpracy.

Powód takiej decyzji mógł być oczywiście tylko jeden – pieniądze. Przedstawiciele wytwórni poinformowali opinię publiczną o tym, że w 2019 roku odpalą autorski serwis strumieniujący i to na nim wylądują wszystkie produkcje Disneya, które do tej pory mogliśmy oglądać na Netfliksie. Na szczęśćie wytwórnia wstrzymuje się z wycofaniem treści z konkurencyjnego serwisu aż do czasu odpalenia własnej platformy, co oznacza, że subskrybenci Netfliksa będą mogli zobaczyć m.in. najnowsze Gwiezdne Wojny, które zadebiutują na kinowym ekranie pod koniec roku.

Szefowie wytwórni prawdopodobnie poczuli zapach pieniędzy, a zaskakująco wysoki wzrost popularności Netfliksa zachęcił ich do uruchomienia własnego portalu. Nie wiemy jeszcze, jak będzie on wyglądał, ale jedno jest pewne: przyciągnie rzeszę widzów. W końcu Disney ma w swoich rękach zarówno popularne filmy animowane, jak i takie marki jak uniwersa Marvela czy Gwiezdnych Wojen. Na tych produkcjach na pewno uda się zarobić.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz