Disney eksperymentuje z goglami VR

Tym razem będzie krótko: co się stanie, gdy Disney zacznie majstrować czy VR? Magia.

Wystarczy to jedno słowo, aby opisać próby, jakie Disney podejmuje w branży wirtualnej rzeczywistości. Firma opracowała nietypowy projekt, który łączy technologię VR oraz AR, pozwalając wchodzić w interakcję z fizycznymi obiektami, gdy korzystamy z gogli VR. Brzmi zbyt skomplikowanie? Już wyjaśniamy, o co w tym chodzi.

Zespół inżynierów eksperymentujący z wirtualną rzeczywistością opracował algorytm, który we współpracy z zestawem kamer śledzi położenie dłoni, głowy oraz piłki i przetwarza te dane za tak, aby można było wykorzystać je podczas zabawy z piłką w wirtualnej rzeczywistości. Oprogramowanie przenosi fizyczną piłkę do cyfrowego świata, dzięki czemu uczestnicy eksperymentu widzą ją w goglach VR i mogą  dotknąć a nawet złapać, jeśli ktoś ją do nich rzuci.

Niestety, zespół Disney Research nie ma w planach wdrożenie tej technologii do rozwiązań konsumenckich, ale powyższy film powinien być inspiracją dla innych firm, które zajmują się rozwojem tej branży. Liczymy na to, że za kilka lat Rzeczywistość Połączona zmieni oblicze elektronicznej rozrywki.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz