DiRT 4 trafił do sprzedaży

Dziś swoją oficjalną premierę ma gra DiRT 4. Do sklepów stacjonarnych i internetowych trafiła wersja na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Wśród dodatków premierowych znajdziemy m.in. ekskluzywny samochód – Hyundai R5.

DiRT 4 to oficjalna gra rallycrossowych mistrzostw świata (FIA World Rallycross Championship). Najnowsza dzieło brytyjskiego dewelopera łączy głębię rozgrywki z DiRT Rally i przystępność dla graczy bez doświadczenia w grach samochodowych. Możemy wybierać pomiędzy dwoma modelami sterowania – dla zwykłego gracza oraz symulacyjnym, a także czterema poziomami trudności, różniącymi się m.in. ilością aktywnych asyst jazdy.

DiRT 4 to nie tylko nawiązanie jakościowe do sukcesu DiRT Rally, ale też przeniesienie pasji i realizmu rajdów samochodowych na wyższy poziom. Deweloper nie zapomina o kontynuacji tradycji kultowej serii Colin McRae Rally, a za sprawą odległych miejsc takich jak Australia, Hiszpania i Kalifornia, gracze poczują, że rajdy to sport o zasięgu globalnym.

W DiRT 4 pojawił się system „Twoja tr4sa”. To innowacyjne narzędzie do generowania tras rajdowych, dzięki któremu można w prosty sposób stworzyć niemal nieskończoną liczbę odcinków. Gracz wybiera miejsce i ustawia parametry, a system realizuje pozostałe zadania. Unikalna trasa jest gotowa do rywalizacji, dzielenia się nią ze znajomymi i rzucania im wyzwań czasowych.

Polska wersja gry została też oceniona przez rodzimych rajdowców – Tomasza Kuchara, Jakuba „Colina” Brzezińskiego, Klaudię Podkalicką oraz Kubę Przygońskiego. Wszyscy stwierdzili, że kluczowym wyróżnikiem DiRT 4 jest bardzo realistyczne odzwierciedlenie rajdowych emocji. Tomasz Kuchar grając komentował, że czuje się jakby prowadził własną rajdówkę.

W ramach współpracy z polskimi kierowcami, Wydawnictwo Techland zrealizowało cykl filmów, w których polscy kierowcy opowiadają o niuansach związanych z grą oraz rajdami. To zestaw praktycznych porad dla każdego, kto chciałby zacząć przygodę z DiRT 4.

Kluczowe cechy DiRT 4:

 • Ponad 50 wspaniałych samochodów offroadowych – m.in. Ford Fiesta R5, Mitsubishi Lancer Evolution VI, Subaru WRX STI NR4 oraz Audi Sport quattro S1 E2;
 • 5 lokacji rajdowych z milionami dróg – Australia, Hiszpania, Michigan, Szwecja i Walia;
 • Oficjalna gra FIA WORLD RALLYCROSS CHAMPIONSHIP – ścigaj się na Montalegre, Lohéac Bretagne, Hell, Holjes i Lydden Hill podczas wielu różnorodnych zawodów;
 • Landrush – krótkie, piaszczyste tory dla Pro Buggy, Ciężarówek Pro-2, Ciężarówek Pro-4 i Crosskartów w Kaliforni, Nevadzie i Meksyku;
 • Joyride – wyzwania czasowe, niszczenie obiektów, obszar dowolnej rozgrywki i wysyłanie wyzwań znajomym;
 • Akademia DiRT – mieszcząca się w Waszyngtonie szkółka DirtFish Rally School, pozwala szlifować umiejętności i technikę jazdy;
 • Tryb Kariery – stwórz swojego kierowcę, bierz udział w różnych zawodach, zdobywaj sponsorów i buduj zespół;
 • Rozgrywka nastawiona na rywalizację – dzienne, tygodniowe i miesięczne wyzwania dla graczy z całego świata;
 • RACENET nowej generacji – rankingi, ligi i turnieje, rozszerzony system telemetrii CREST;
 • Tuning – dostosuj ustawienia zależnie od wybranego auta, trasy i warunków pogodowych;
 • Uszkodzenia i naprawy – zużycie i uszkodzenia pojazdu są wiernie odwzorowywane dzięki usprawnionemu modelowi zniszczeń. Inżynierowie w strefie serwisowej będą mogli kilkukrotnie naprawić samochód pomiędzy odcinkami.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz