Designerki router od Asusa

Jeśli zapytasz o to, które sprzęty elektroniczne są wyznacznikiem technologicznej brzydoty, wielu wskaże na routery. Asus chce to zmienić.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo routerów o najróżniejszych parametrach i możliwościach. Niestety, większość z nich wygląda tak topornie, że lepiej ukryć je przed wzrokiem gości, niż czynić z nich ozdobę salonu. Asus ma pomysł, jak zmienić ten stan rzeczy – Blue Cave w niczym nie przypomina topornych, czarnych skrzyneczek. Wzrok przyciąga przede wszystkim wielka dziura w środku białej, sześciennej kostki. Wbrew pozorom nie jest to tylko i wyłącznie zabieg designerski – dzięki tej wolnej przestrzeni udało się odseparować elektronikę routera od anten.

W parze z przepięknym wzornictwem idą także duże możliwości urządzenia. Inżynierowie Asusa zaprojektowali Blue Cave mając na uwadze wszystkie trendy panujące obecnie na rynku, dlatego sprzęt poradzi sobie ze strumieniowaniem treści w rozdzielczości 4K czy współpracą z asystentką głosową Alexa oraz serwisem IFTT automatyzującym pracę urządzeń połączonych w ramach Internetu Rzeczy. Zadbano także o bezpieczeństwo naszych danych, router będzie wyposażony w oprogramowanie AiProtection od firmy Trend Micro, które zabezpieczy urządzenia przed atakiem ze strony cyberprzestępców, a dzięki aplikacji mobilnej będziemy mogli kontrolować przepływ danych w domowej sieci Wi-Fi.

Asus Blue Cave nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, wiemy za to, ile trzeba będzie za niego zapłacić: urządzenie wyceniono na 180 dolarów.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz