Czy to koniec sal kinowych jakie znamy? Nadciąga nowe

Do tej pory obraz w kinach wyświetlany jest za pomocą potężnych, profesjonalnych projektorów. Samsung chciałby to zmienić i jednocześnie podnieść jakość obrazu. Nowy kierunek w branży wyznacza zaprezentowany ekran kinowy Cinema Screen. To pierwszy na świecie wyświetlacz LED HDR przeznaczony do kin. Dzięki zwiększonej intensywności barw i większej precyzji wyświetlania, prezentowane treści staną się jeszcze bardziej rzeczywiste.

Ekran Samsung Cinema Screen (jego przekątna to 10,36 m) pasuje rozmiarami do współczesnych sal kinowych. Wyświetla obraz w rozdzielczości 4K (4096 x 2160). Jakość obrazu w kinach cyfrowych określana jest na podstawie specyfikacji DCI, która określa wysoki i stały poziom parametrów technicznych, a także niezawodność i jakość obrazu. Nowe ekrany przekraczają parametry tych specyfikacji. W rezultacie ich możliwości projekcyjne są wyższe od tradycyjnych technologii, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający kinomani otrzymają dostęp do zupełnie nowych wrażeń wizualnych.

Technologia direct-lit LED zastosowana w ekranach Cinema Screen wprowadza do sal kinowych nowy standard – system High Dynamic Range (HDR). Obraz wyświetlany jest z maksymalnym poziomem jasności – ponad dziesięciokrotnie wyższym niż w przypadku projektorów kinowych (146 fL w porównaniu z 14 fL). Jednocześnie obraz jest jednorodny, bez jakichkolwiek zniekształceń optycznych i interferencji. Ekran Cinema Screen zapewnia precyzyjne i jeszcze wierniejsze odwzorowanie kolorów. Dodatkowe ustawienia ultrawysokiego kontrastu i niskiej tonacji skali szarości umożliwiają wyświetlanie zarówno najbardziej jaskrawych kolorów, jak i głębokiej czerni w kontraście wynoszącym niemal nieskończoność do jednego.

Dopełnieniem wrażeń wizualnych będzie innowacyjne rozwiązanie audio dostarczone przez Harman Professional Solutions’ Cinema Group (firmę przejętą niedawno przez Samsung) we współpracy z Samsung’s Audio Lab.

Wymagania dotyczące sal kinowych i ich wyposażenia stale się zmieniają, dlatego ekran Samsung Cinema Screen umożliwia elastyczne dopasowanie rozwiązania do potrzeb różnych widowni. Ekran zachowuje swoje parametry wyświetlania nawet w mocno oświetlonym otoczeniu, niezależnie od tego, co jest aktualnie prezentowane na ekranie. Te możliwości technologiczne Samsung Cinema Screen stanową odpowiedź na potrzeby użytkowników, którzy organizują w kinach koncerty, transmisje imprez sportowych czy turnieje gier komputerowych.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz