Cztery aparaty w jednym smartfonie

Firma Archos zaprezentowała smartfona, który chce rywalizować z najlepszymi urządzeniami na rynku.

Telefon Archos Diamond Omega zamknięto w eleganckiej obudowie, pod którą skrywają się podzespoły z najwyższej półki: procesor Snapdragon 835 wspierany przez 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Jednak to układ fotograficzny robi największe wrażenie, gdyż ten sprzęt ma w zanadrzu aż cztery aparaty w układzie 2 + 2. Smartfon wyposażono w wyświetlacz IPS LTPS o przekątnej 5,73″ i rozdzielczości 2040 x 1080 pikseli. Urządzenie jest niezwykle smukłe dzięki niemalże bezramkowej konstrukcji, a mimo swoich niepozornych rozmiarów udało się w nim zmieścić baterię o pojemności 3100 mAh, która współpracuje z technologią szybkiego ładowania Qualcomm Quickcharge 3.

Już same podstawowe podzespoły mówią wiele o potencjale tego sprzętu, jednak to układ fotograficzny jest tym, co wyróżnia go na tle konkurencji i może zadecydować o popularności tego modelu. Z tyłu znajdziemy podwójny układ optyczny marki Sony. Jego kluczowym elementem jest aparat o rozdzielczości 12 mpx z matrycą IMX 362 i przysłoną f/1.8, a uzupełnia go aparat z matrycą IMX 318 o rozdzielczości 23 mpx (przysłona f/2.0) i hybrydowym autofocusem. Dzięki takiemu rozwiązaniu aparat jest w stanie zaoferować bezstratny dwukrotny zoom optyczny.

Z przodu znajdziemy podwójny aparat 5 mpx (przysłona f/2.0 i f/2.2) zaprojektowany z myślą o zdjęciach portretowych z tzw. efektem Bokeh (artystyczne rozmycia tła). Zrobione nim selfie wygląda bardziej naturalnie i nie musi być dodatkowo obrabiane w aplikacji graficznej, aby nabrać „lustrzankowego” sznytu. Wszystkie aparaty są wspierane przez oprogramowanie napisane specjalnie z myślą o tym urządzeniu. Aplikacja odda nam do dyspozycji szeroki wybór filtrów oraz efektów środowiskowych i pozwoli zapisywać zdjęcia w bezstratnym formacie RAW przeznaczonym do obróbki w profesjonalnych programach graficznych.

Archos Diamond Omega zadebiutuje na rynku w drugiej połowie listopada. W Polsce będzie dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 2149 złotych, ale będzie można go również zamówić bezpośrednio ze sklepu www.archos.com, gdzie dostępny będzie w cenie 500 euro.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz