Citizen Bluetooh – zegarek na lata

Nowy zegarek od firmy Citizen łączy analogowe piękno z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Większość tak zwanych inteligentnych zegarków to zwykłe gadżety nie nadające się do codziennego użytku. Wmawia nam się, że pomogą zadbać o zdrowie czy zaplanować dzień, ale konieczność codziennego ładowania sprawia, że będą zupełnie bezużyteczne tam, gdzie nie masz nieograniczonego dostępu do elektryczności. To zabawki dla mieszkańców wielkich miast, które w dłuższej perspektywie okażą się irytujące i bezużyteczne.

Inżynierowie firmy Citizen doskonale zdają sobie sprawę z wad współczesnej generacji inteligentnych zegarków. To dlatego przy projektowaniu własnego urządzenia z tej kategorii poszli po rozum do głowy i zrezygnowali z wyświetlacza elektronicznego, który w ekspresowym tempie pożera energię. Dzięki temu udało się stworzyć zegarek, który nie rozładuje się po kilkudziesięciu godzinach pracy. A ujmując to jeszcze precyzyjniej – Citizen Bluetooth może pracować niezawodnie przez lata, a nawet dekady bez potrzeby wymiany baterii, używania jakichkolwiek kabli czy ładowarek.

Zegarek wyposażono w moduł Eco-Drive, czyli system zasilania światłem, który nieustannie doładowuje akumulator urządzania. Niezależnie od tego, czy spędzasz wakacje w słonecznej Italii, czy godzinami przesiadujesz przy sztucznym świetle w biurze, Citizen Bluetooth na bieżąco pobiera energię z otaczającego światła. A to dopiero początek jego możliwości.

Jak przystało na elegancki zegarek, zastosowano tu analogową tarczę, która oprócz godziny pokazuje m.in. aktualny dzień tygodnia. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że mamy do czynienia z klasycznym produktem, Citizen Bluetooth zna kilka świetnych sztuczek.

Po sparowaniu ze smartfonem Citizen Bluetooth automatycznie zaktualizuje godzinę, poinformuje cię o przychodzących wiadomościach czy połączeniach i pozwoli ustawić budzik. Zrobi to w sposób bardzo subtelny, przesuwając wskazówkę sekundową na jedno z niebieskich pól przy lewej krawędzi tarczy. A kiedy nie będziesz mógł znaleźć swojego telefonu, po prostu naciśnij jednocześnie dwa przyciski funkcyjne, a zegarek zdalnie włączy budzik i pomoże zlokalizować zgubę.

Być może Citizen Bluetooth nie mierzy przebytego dystansu i kroków, ale nie po to został stworzony. W przeciwieństwie do inteligentnych zegarków, służy przede wszystkim do odmierzania czasu, a inteligentne funkcje to tylko dodatek, który ma ułatwić ci życie.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz