Chrome będzie walczył z irytującymi reklamami

Google chce uporządkować branżę reklam internetowych.

Użytkownicy przeglądarki Chrome poskarżyli się na irytujące reklamy, które utrudniają przeglądanie stron internetowych. Największą frustrację budzą reklamy wideo odpalające się z pełną głośnością oraz wielkie pop-upy z poukrywanymi ikonami zamknięcia. Jak zauważyli przedstawiciele Google, te materiały zostały specjalnie zaplanowane tak, aby uprzykrzyć życie użytkownikom i zmusić ich do zapoznania się z ofertą reklamowanego produktu. Korporacja wściekła się i zapowiedziała, że zablokuje wyświetlanie swoich reklam na witrynach, które stosują takie praktyki.

Co ciekawe, cały proces będzie przebiegał automatycznie i nie będzie wymagał ingerencji pracowników Google, a rozpoczęcie pogromu zaplanowano na 15 lutego. Firma woli odciąć się od nieuczciwych współpracowników i zarobić mniej pieniędzy, niż partycypować w ich nieetycznej działalności. Rahul Roy-Chowdhury, Wiceszef Chrome’a, przyznał na swoim blogu firmowym, że woli poprawiać komfort przeglądania internetu nawet kosztem mniejszych zarobków. Google nawiązało także współpracę z Coalition for Better Ads, grupą wydawców walczących o znormalizowanie sytuacji na rynku reklam internetowych.

Mamy nadzieję, że ten straszak podziała tak jak należy i w niedługim czasie na dobre wyplenimy z sieci wszystkie irytujące reklamy.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz