Chrome będzie bardziej energooszczędny

Przeglądarka Google ma mnóstwo zalet… oraz ogromną wadę: pochłania baterię.

Chrome to prawdziwie prądożerna bestia, uwielbia pożerać energię z twojej baterii w telefonie, tablecie czy laptopie. Na szczęście inżynierowie z Google doskonale zdają sobie sprawę z tej ułomności ich oprogramowania, dlatego w najbliższym czasie skupią się na tym, aby nieco okiełznać tego potwora i uczynić go nieco bardziej przyjaznym dla urządzeń mobilnych.

Jak zauważył autor bloga Chromium, największym problemem przeglądarki są jej nieużywane zakładki, które zużywają aż 1/3 zasobów pochłanianych przez Chrome’a. Gdyby Google je okiełznał, przeglądarka pożerałaby znacznie mniej zasobów, a co za tym idzie – również energii. Wraz z nową aktualizacją Chrome zacznie inaczej traktować zakładki, oprogramowanie będzie analizować wykorzystanie zasobów przez każdą z nich po 10 sekundach jej działania w tle, a jeśli okaże się, że nie ma potrzeby, aby wykorzystywała pełną moc przeglądarki – wprowadzi ją w energooszczędny tryb uśpienia.

Nawet jeśli cała procedura brzmi bardzo skomplikowania, sprowadza się do prostych wniosków – wraz z aktualizacją o numerze 57 Chrome będzie wykorzystywał o 25% zasobów systemowych mniej niż dotychczas.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz