CES 2018: Polski system Fibrao współpracuje z największymi dostawcami inteligentnych urządzeń

W trakcie CES, Fibaro zaprezentowało 13 integracji z zewnętrznymi producentami smart home. Na stoisku polskiej firmy można było zobaczyć m.in. jak system Fibaro współpracuje z produktami Google, Amazon, Apple, Philips, Yale, Bose, Sonos czy Yamaha.

Fibrao to obecnie największy, polski system smart home, który cieszy się sukcesami również poza granicami kraju – łącznie jest sprzedawany na ponad stu rynkach, na wszystkich kontynentach. W trakcie targów CES, firma zaprezentowała kilkanaście przykładów integracji autorskiego systemu z urządzeniami pochodzącymi od globalnych producentów technologii.

Porozmawiaj z domem

Wiodącymi integracjami były te oparte na asystentach głosowych. Fibaro doskonale dogaduje się zarówno z Alexą, Siri jak i Google Home. Ta ostatnia jest jednocześnie największą nowością w portfolio firmy – proces certyfikacji zakończony został pod koniec 2017 roku.

Każdy z asystentów umożliwia głosowe sterowanie urządzeniami wchodzącymi w skład portfolio Fibrao, a także wybranymi urządzeniami innych producentów podłączonymi do systemu. Przykładowo – możliwe jest wydawanie komend, które zgaszą lub zapalą światło, dostosują temperaturę pomieszczania, a nawet poinformują nas o tym, które okna i drzwi w domu są otwarte lub uruchomią rozbudowane scenariusze wykonujące wiele tego typu czynności jednocześnie. Wystarczy wypowiedzieć odpowiednie polecenie.

Inteligentne Centrum Multimedialne

System Fibrao można połączyć z produktami takich marek jak Bose, Sonos, Yamaha oraz Russound oraz dzięki wsparciu społeczności z innymi w tym: iEast, Bang&Oulfsen, Musaic, Cocktail Audio, Pionieer, Onkyo, Denon, Nuvo i inne. Pozwala to na tworzenie multimedialnych scenariuszy, dzięki którym inteligentny dom FIBARO zadba o przyjemny odbiór ulubionej muzyki. Przykładowo, system multimedialny może automatycznie ściszyć głośność po 22, włączyć się wraz z innymi urządzeniami jeśli chcemy oglądać film lub o stałej godzinie zapewnić w pokoju dziecięcym, spokojną muzykę, która pozwoli wyciszyć się dzieciom przed kąpielą.

Otwarci na zamki

Fibaro współpracuje również z innymi docenianymi producentami z rynku Internetu Rzeczy. Do inteligentnego domu można bez problemu dodać rozwiązania m.in. Yale, Danlock i DSC, które zadbają o bezpieczeństwo domu. To wyjątkowo ważne dla osób, które notorycznie cofają się, aby sprawdzić, czy drzwi są zamknięte lub nie przestają myśleć o uchylonym oknie. Dzięki Fibrao mogą to zweryfikować i zmienić z dowolnego miejsca na świecie.

Ponad 175 integracji

Poza dużymi partnerstwami, firma wdraża również integracje tworzone przez społeczność. W tej chwili, dla użytkowników platformy większość z nich dostępna jest w dedykowanym, bezpłatnym sklepie. Lista integracji obejmuje urządzenia takich marek jak: Yamaha, Ikea (Tradfri), SolarEnergy, Doorbird i inne. Społeczność tworzy również rozwiązania wykorzystujace adaptery IR między innymi dla urządzeń takich firm jak Samsung, Sony, LG, Apple, Dream, O2, Panasonic, Honeywell, Dyson, Nuki, Husqvarna,  ­

Powyższe integracje jak i wiele innych dostępne są pod adresem: https://marketplace.fibaro.com/. Zarówno FIBARO jak i społeczność Marketplace nieustannie dodają tam nowe integracje.

System FIBARO posiada wbudowane wsparcie dla kamer internetowych takich producentów jak D-Link, Edimax, Foscam, Hikvision, Linksys, Mobotix, Panasonic czy też Sony.

Fibaro przygotowuje również integracje wykraczające poza pojedyncze urządzenia. W dziale R&D trwają zaawansowane prace nad integracjami z systemami automotive – wbudowanymi w nowoczesne samochody. Dzięki tej kategorii rozwiązań możliwe będzie sterowanie domem bez odrywania rąk od kierownicy, ale także wykorzystanie informacji o stanie  samochodu do zwiększania przyjazności inteligentnego domu.

Wkrótce, polski system zintegruje się również z ekosystemami inteligentnego AGD. Firma prowadzi w tym zakresie rozmowy z takimi producentami jak Samsung, Bosch czy Siemens. Już w niedalekiej przyszłości, inteligentny piekarnik zintegrowany z lodówką pomoże nam dobrać najlepszy przepis z dostępnych składników.

Dedykowana linia produktów dla Apple

Kluczową integracją wciąż pozostaje specjalna linia produktów dedykowanych dla platformy HomeKit. W tej chwili, fani rozwiązań Apple mogą cieszyć się, aż 6 produktami – Door/Window Sensor, Single Switch, Flood Sensor, Motion Sensor, CO Sensor oraz Wall Plug EU. Wkrótce dołączą kolejne rozwiązania: głowica termostatyczna The Heat Controller oraz The Button.

Współpraca z Apple wciąż się rozszerza – niedawno w oficjalnym sklepie Apple pojawił się pierwszy produkt – Flood Sensor. Tym samym, Fibaro jest jedyną, obecną polską marką w kanale dystrybucji Apple. Wkrótce do sklepu trafią kolejne urządzenia.

Odpowiedz