CEO OnePlus potwierdził specyfikację OnePlus 6

Wiemy już, jakie podzespoły znajdziemy w nowym sprzęcie od OnePlus.

Na temat smartfona OnePlus 6 krążyło wiele plotek i domysłów. Choć do premiery urządzenia pozostało jeszcze kilka miesięcy, w internecie niejednokrotnie pojawiała się domniemana specyfikacja urządzenia. Zazwyczaj producenci smartfonów nie odnoszą się do takich przecieków, tym razem stało się jednak inaczej. CEO firmy, Pete Lau, postanowił podzielić się na forum OnePlus kilkoma informacjami na temat nowego smartfona.

Jak się okazało, przecieki nie były wyssane z palca. Sprzęt będzie pracował pod kontrolą najnowszego procesora od firmy Qualcomm, Snapdragona 845 wspartego 8 GB pamięci RAM. Użytkownicy otrzymają także do dyspozycji 256 GB  na przechowywanie danych. W wywiadzie dla serwisu The Verge przedstawiciele firmy ujawnili niedawno, że w tym telefonie również znajdziemy wcięcie w górnej krawędzi ekranu wypromowane przez iPhone’a X, dzięki czemu mamy już niemal pełny obraz nowego smartfona od OnePlus. Jedyną niewiadomą pozostaje tak naprawdę układ optyczny, choć zdziwilibyśmy się, gdyby sprzęt ten nie został wyposażony w podwójny aparat.

Na razie nie znamy ani daty premiery, ani ceny OnePlusa 6, choć spodziewamy się, że czasy „taniego flagowca” powoli dobiegają końca. 256 GB pamięci może znacząco podnieć cenę urządzenia, podobnie jak zaawansowany układ optyczny. Po cichu liczymy jednak na to, że OnePlus 6 wciąż będzie wyraźnie tańszy od topowych smartfonów LG czy Samsunga.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz