Cena nie odstrasza od VR

Gdy pierwszy raz zobaczyliśmy potencjał HTC Vive, oniemieliśmy. Podobnie stało się, gdy usłyszeliśmy, ile będzie kosztować. Ale okazuje się, że wysoka cena nie odstrasza klientów.

800 dolarów. Tyle trzeba wydać, by pozwolić sobie na w pełni immersyjną rozgrywkę przy wykorzystaniu okularów HTC Vive. Gdy firma ujawniła cenę urządzenia, wiele osób wieszczyło szybki koniec zbyt drogiej technologii. Jak się okazuje, ich proroctwo może okazać się mocno chybione. Shen Ye, jeden z pracowników HTC przekazał za pośrednictwem Twittera dość optymistyczną wiadomość: w ciągu pierwszych 10 minut od otwarcia sprzedaży złożono aż 15 tysięcy zamówień na okulary VR od HTC i Valve. 25 zestawów na sekundę.

Co prawda mowa tu o liczbie zamówień przedpremierowych, które mogą nie przełożyć się na finalną sprzedaż – z takiego zamówienia zawsze można zrezygnować – ale wiele wskazuje na to, że obawy wielu komentatorów o zbyt wysoką cenę technologii VR możemy odłożyć do lamusa. Choć nie można porównać tej liczby do ilości sprzedanych konsol najnowszej generacji obecnych na rynku (te liczy się w dziesiątkach milionów), wszystko wskazuje na to, że wysokie koszty wdrożenia nowych, immersyjnych rozwiązań do cyfrowej rozrywki nie są zbyt wygórowane. Pierwsza generacja okularów VR może być kosztowna, lecz kolejne mogą trafić do znacznie szerszego grona odbiorców. A wtedy rewolucja VR rozpocznie się na dobre.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz