Camera Restricta

Inteligentny aparat to nie ten naszprycowany aplikacjami, lecz taki, który powie ci, jakie zdjęcie zrobić.

Fotografowanie to dość niewdzięczna robota: wydaje ci się, że zrobiłeś unikalne ujęcie, a później znajdujesz w sieci dziesięć tysięcy podobnych fotek. Na szczęście da się tego uniknąć, wystarczy wyposażyć się w aparat, który wie, jak nie popełnić zdjęcia, które widział już cały świat. Niemożliwe? A jednak!

Projektant Phillipp Schmitt miał dość sztampowych fotografii z wakacji, dziesiątek identycznych ujęć wieży Eiffela robionych we Francji oraz innych klisz, które nie wnoszą żadnego powiewu świeżości do sztuki. By coś z tym zrobić, zaprojektował aparat Camera Restricta, który analizuje, czy ujęcie, które właśnie chcesz zrobić, jest wystarczająco oryginalne.

Aparat sprawdza twoją lokalizację, poszukuje w sieci podobnych zdjęć i pokazuje ci, ile takich fotografii odnalazł w internecie. Możesz zdziwić się, gdy okaże się, że ta cudowna, malutka kawiarenka, o której na pewno nikt nie słyszał, została uwieczniona już kilkaset tysięcy razy.

Mamy dziwne wrażenie, że Camera Restricta miałaby branie wśród hipsterów, gdyby tylko trafiła na rynek. Więcej na jej temat przeczytasz na stronie Phillippa Schmitta.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz