Bezprzewodowe głośniki Bose SoundLink Revolve oraz Revolve+

Firma Bose zaprezentowała najnowocześniejsze głośniki Bluetooth rozprowadzające dźwięk w spektrum 360 stopni.

Kiedy SoundLink po raz pierwszy trafił na rynek, zrobił prawdziwą furorę. Nie chcieliśmy wprowadzać niewielkich zmian i drobnych ulepszeń w dźwięku, który miał już swoją renomę. Chcieliśmy zmian tak spektakularnych, aby wystarczyła jedna piosenka, by usłyszeć różnicę – najlepszy do tej pory dźwięk, wydobywający się z tak małego głośnika – powiedział Glenn Gomes-Casseres, dyrektor ds. produktów dla głośników bezprzewodowych firmy Bose.

Aby to osiągnąć, inżynierowie rozpoczęli projektowanie od czystego arkusza papieru. Celem było na nowo zdefiniować relację między wielkością urządzenia a dźwiękiem, pamiętając o pojemności akumulatora. Najpierw opracowano całkowicie nowy pakiet akustyczny, a następnie dopasowano go do cylindrycznego kształtu i jednolitej, aluminiowej obudowy. Głośniki Revolve nie mają „przodu” ani „tyłu”, emitują dźwięk w zakresie 360 stopni i nie muszą być skierowane w żadną konkretnym stronę. Łączą w sobie zdwojony system chłodzenia z potężnym i wydajnym przetwornikiem, skierowanym do dołu, wprost na nowy deflektor akustyczny.

W głośnikach Revolve osiągnięto efekt przestrzenności dźięku dodatkowo odizolowując podwyższone ciśnienie. Powstała w ten sposób swoista pułapka basowa eliminuje zniekształcenia. Dzięki temu dźwięk promieniuje równomiernie w każdym kierunku wraz z towarzyszącym mu głębokim basem – bez jednego, konkretnego referencyjnego punktu odsłuchu i zmian charakterystyki, jak ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych głośników grających w 360 stopni. Bez względu na miejsce ustawienia – w środku pokoju, w rogu lub w dowolnie wybranym miejscu – Revolve zapewniają takie same wrażenia akustyczne. Dźwięk jest przestrzenny, czysty i  głośny.

SoundLink_Revolve+_Bluetooth_Speaker_-_Triple_Black_1799_13

Oba modele Revolve cechują się odpornością na warunki atmosferyczne, okazjonalne zadrapania, czy uderzenia. Zabezpieczenia klasy IPX4 chronią je natomiast przed uszkodzeniem w wyniku zachlapania lub deszczu. Gwint 1/4″ umożliwia montaż na statywach, co z kolei ułatwia słuchanie muzyki w ogrodzie czy na imprezach w plenerze.

Revolve przy 15,2 cm wysokości i 8,2 cm głębokości waży zaledwie 0,6 kg i zapewnia do 12 godzin pracy na baterii. Revolve+ jest nieco większy i wydajniejszy. Ma niecałe 18,4 cm wysokości oraz  10,5 cm głębokości, jego masa sięga niespełna 0,9 kg i zapewnia do 16 godzin nieprzerwanego odsłuchu. Oba modele umożliwiają parowanie sprzętów poprzez NFC, a zintegrowane mikrofony wspierają komunikację z Siri czy Google Voice Assistant.

Bezpłatna aplikacja Bose Connect może połączyć głośniki SoundLink w dowolną kombinację. Nowy tryb stereofoniczny umożliwia lewo i prawostronne parowanie, a nowy tryb Party Mode umożliwia równoczesne odtwarzanie tej samej muzyki na wielu głośnikach.

SoundLink Revolve i SoundLink Revolve+ będą dostępne w przedsprzedaży od 13 kwietnia 2017 roku w cenie 999 zł i 1499 zł w dwóch kolorach – Triple Black i Lux Gray.

PODOBNE POSTY

Join the discussion Jeden komentarz

Odpowiedz