Bluetooth 5.0 wkracza do gry

Samsung Galaxy S8 to nie tylko piękny smartfon – to także pierwszy telefon z Bluetooth 5.0.

Przez lata technologia Bluetooth była jedynym sposobem na bezprzewodowe przesyłanie danych między telefonami. W dobie smartfonów z modułami Wi-Fi czy NFC, zestarzała się. Prędkość transferu pozostawiała wiele do życzenia, podobnie jak maksymalny zasięg transmisji. Na szczęście wkrótce może się to zmienić.

Pod koniec minionego roku organizacja Bluetooth Special Interest Group ogłosiła, że prace nad Bluetooth 5.0 zakończyły się i producenci mogą wdrażać tę technologię do swoich produktów. Pierwszy sięgnął po nią Samsung i wykorzystał w swoich najnowszych smartfonach. Dlaczego warto zwrócić uwagę na Bluetooth 5.0?

danych. Za pośrednictwem nowych modułów prześlemy dane dwukrotnie szybciej, z prędkością 2 Mb/s. Zwiększył się także maksymalny zasięg transmisji, ten ma być aż czterokrotnie większy niż dotychczas. Ale najciekawszą funkcję Bluetooth 5.0 zostawiliśmy na koniec – nowy standard pozwala korzystać na Samsungu Galaxy S8 z funkcji Dual Audio i przesyłać dźwięk do dwóch różnych urządzeń jednocześnie, niezależnie regulując głośność dla każdego kanału. Dzięki temu stworzysz prosty system multiroom w swoim domu, albo prześlesz muzykę do dwóch par słuchawek jednocześnie.

Liczymy na to, że Bluetooth 5.0 szybko zadomowi się na rynku.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz