Autonomiczne samochody od Baidu i Samsunga

Już nie tylko Google, Apple i Tesla rozwijają autonomiczne samochody. Za rozwój tej branży transportu wzięli się także spece z Samsunga oraz Baidu.

Na naszych oczach rodzi się prężna gałąź motoryzacji, która może na dobre zmienić sposób komunikowania się w wysoko rozwiniętych krajach. Swój udział w rozwoju branży autonomicznych samochodów chce mieć także Samsung, jednak w przeciwieństwie do największych rywali, nie chce składać swojego auta od zera a jedynie partycypować w tworzeniu podzespołów. Nie wiadomo nad czym dokładnie pochylą się koreańscy inżynierowie – Samsung nie wdaje się w szczegóły – ale możemy się spodziewać, że zechce stworzyć kompleksowy system dla inteligentnych samochodów.

Do walki włącza się także inna wschodnia korporacja, chiński gigant Baidu, który planuje stworzyć sieć samoprowadzących się samochodów publicznych. Stworzono już pierwsze prototypy, które mogą rozpędzić się do 100km/h. Do projektu zaangażowano Andrew Ng, którego ściągnięto z Google, gdzie zajmował się projektami uczących się maszyn. W Baidu pracuje na zmodyfikowanym BMW Serii 3, które testuje na ulicach Pekinu. Samochód wyposażono m.in. w laserowe radary oraz kamery, które na bieżąco analizują drogę i uczą się otoczenia, w którym przyjdzie im pracować. Baidu nie planuje wdrażać swoich autonomicznych aut do segmentu konsumenckiego i wypuści wyłącznie pojazdy, które będą alternatywą dla komunikacji publicznej.

Według wstępnych planów projekt uda się zrealizować w ciągu trzech lat. Wtedy przekonamy się, czy autonomiczne samochody rzeczywiście podbiją rynek.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz