Asystent Google dla (prawie) wszystkich

Google spełnia swoje obietnice – Asystent dostępny jest dla szerszego grona odbiorców.

Kiedy prezentowano Pixele, pierwsze smartfony w całości zaprojektowane przez inżynierów z Mountain View, ich największą zaletą była obecność Asystenta Google, inteligentnego algorytmu, który pomaga nam planować dzień oraz kontrolować system inteligentnego domu. Oprogramowanie było odpowiedzią na Siri od Apple, ale skorzystać mogli z niego wyłącznie nieliczni posiadacze Pixeli. Przedstawiciele Google twierdzili, że ten stan rzeczy wkrótce się zmieni i słowa dotrzymali – posiadacze Androida 6.0 od teraz mogą korzystać a Asystenta Google.

Niestety, jak można się domyślić, w chwili obecnej dostęp do tego oprogramowania mają wyłącznie anglojęzyczni użytkownicy z Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Nie oznacza to jednak, że polscy użytkownicy nigdy nie skorzystają ze sprytnego Asystenta Google, firma zapowiedziała, że w ciągu tego roku będzie sukcesywnie dodawać obsługę kolejnych języków. Nasz kraj prawdopodobnie będzie na końcu listy oczekujących, mamy jednak nadzieję, że Google o nas nie zapomni.

Jeśli masz już telefon z Androidem w wersji 6.0 Marshmallow, uzbrój się w cierpliwość – jeszcze w tym roku możesz dorobić się inteligentnego asystenta od Google.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz