Asus ZenFone Zoom S – telefon fotograficzny

Ten smartfon zaprojektowano z myślą o miłośnikach fotografii mobilnej, którzy szukają zamiennika dla aparatów kompaktowych.

Dwusoczewkowy układ optyczny zastosowany w smartfonie ZenFone Zoom S (ZE553KL) opiera się na dwóch aparatach: głównym z szerokokątnym obiektywem o przesłonie f/1,7 i ogniskowej 25 mm, współpracującym z matrycą SONY IMX362 o rozdzielczości 12 Mpix o dużych pikselach 1,4 µm oraz wyspecjalizowanym aparacie 59 mm o rozdzielczości 12 Mpix z 2,3-krotnym zoomem optycznym i 12-krotnym zoomem całkowitym. Takie rozwiązane gwarantuje krystaliczną ostrość fotografowanych obiektów, bez względu na to jak daleko od nich stoimy.

Główny aparat nadaje się najlepiej do fotografowania szerokiego pola i wykonywania zdjęć makro, nawet z odległości 10 cm, zaś aparat z zoomem optycznym jest idealny do zdjęć z dużych odległości. Największą zaletą posiadania dwóch aparatów z obiektywami o różnych ogniskowych jest możliwość natychmiastowego przełączania się między obiektywami w zależności od fotografowanego obiektu.

ZenFone Zoom S może pochwalić się także tym, że nawet w nocy lub przy słabym świetle pozwala szybko wykonać wyraźne zdjęcia. Układ ASUS SuperPixel Camera opiera się na trzech elementach: dużych pikselach o wielkości 1,4 µm, przesłonie obiektywu f/1,7, która zapewnia matrycy więcej światła w porównaniu do aparatów w innych urządzeniach i technologii ASUS SuperPixel, która nawet czterokrotnie podnosi czułość świetlną dzięki inteligentnemu sterowaniu poziomem ISO podczas fotografowania oraz usuwaniu szumu przy obróbce wykonywanej po zrobieniu zdjęcia.

W obszarze robienia zdjęć przednim aparatem tzw. selfie ZenFone Zoom S nie zwalnia tempa. Otrzymał przedni aparat o jednej z największych rozdzielczości na rynku z matrycą SONY IMX 214 o rozdzielczości 13 Mpix i obiektywem z przysłoną f/2,0. W efekcie wykonamy nim zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, a dzięki technologii ASUS SuperPixel czułość świetlna jest zwiększona dwukrotnie. Dodatkowo dzięki funkcji „flasha ekranowego” przy słabym oświetleniu można wykorzystać ekran w charakterze lampy błyskowej.

Autofocus ASUS 0.03s TriTech+ to udoskonalony system automatycznej regulacji ostrości z nową technologią Dual Pixel PDAF, stanowiącą jedną z trzech technik regulacji ostrości wykorzystywanych w telefonie. Oprócz niej zastosowano autofocus laserowy drugiej generacji oraz autofocus ze śledzeniem obiektów. System TriTech+ automatycznie dobiera tę z trzech technik ogniskowania, która da najlepszy obraz fotografowanego obiektu, a ogniskowa ustawia się zaledwie w 0,03 sekundy.

Dla profesjonalistów istotne są z pewnością informacje, że smartfon pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości 4K ze stałym autofocusem, w trybie ręcznym daje pełną kontrolę nad zaawansowanymi ustawieniami aparatu i zapisuje zdjęcia w formacie RAW. Format ten zachowuje wszystkie dane obrazu uchwyconego przez matrycę, dlatego najlepiej nadaje się do wprowadzania poprawek i edycji, np. celem wydobycia drobnych szczegółów cienia lub korekty nadmiernie naświetlonych części fotografii. Strata jakości po obróbce pliku RAW jest znacznie mniejsza niż po edycji pliku JPEG. Funkcja ta będzie dostępna po aktualizacji systemu do Android 7.0 (Nougat).

ZenFone Zoom S zasilany jest baterią o pojemności 5000 mAh. W połączeniu z wydajnym i energooszczędnym procesorem Qualcomm Snapdragon 625 pozwoli nagrywać filmy w rozdzielczości 4K UHD przez ok. 6 godzin bez przerwy, a w trybie czuwania będzie pracować do 42 dni. Bateria może również pełnić funkcję power banku i szybko ładować inne urządzenia.

Wszystko to mieści się w smukłej 7,9- milimetrowej obudowie wykonanej w całości z metalu. Całe urządzenia waży zaledwie 170 gramów.

Wyświetlacz pokryty najtwardszym szkłem

ZenFone Zoom S wyposażono w ekran AMOLED o przekątnej 5,5 cala, rozdzielczości Full HD i jasności wynoszącej 500 cd/m2. Wyświetlany obraz charakteryzuje się krystaliczną czystością i wysokim kontrastem, także przy korzystaniu z telefonu na zewnątrz. Paleta kolorów pokrywa ponad 100% przestrzeni barwnej NTSC, a filtr światła niebieskiego zapobiega zmęczeniu oczu przy długotrwałym patrzeniu na ekran.

Ekran chroniony jest przez powłokę szklaną Corning Gorilla Glass 5, która jest o 70 proc. bardziej odporna na pęknięcie po upuszczeniu niż jej  poprzednia wersja. Panel zaprojektowano tak, aby idealnie mieścił się w niewielkiej obudowie z piaskowanego aluminium. W wygodnym miejscu z tyłu znajduje się łatwo dostępny czytnik linii papilarnych.

 

ASUS ZenFone Zoom S jest już dostępny w wybranych sklepach w Polsce. Cena wersji 4GB RAM z 64GB pamięci wewnętrznej kształtuje się na poziomie ok. 1999 zł.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz