Asus ZenBook Pro 15 zamienił gładzik na ekran

To nie żart. W tym komputerze gładzik sprawdzi się w roli ekranu dotykowego.

Minęły dziesiątki lat, a konstrukcja laptopów nie zmieniła się – większość z nich składa się z dwóch części – tej z ekranem i tej z klawiaturą oraz gładzikiem. Choć niektórzy producenci próbowali to zmienić (np. Lenovo ze swoimi komputerami z serii Yoga Book), na rynku wciąż królują standardy. Standardy, które chce obalić ZenBook Pro 15. Na pierwszy rzut oka sprzęt ten wygląda tak jak cała masa innych laptopów. Ale przyjrzyj mu się, a dostrzeżesz, że gładzik to tak naprawdę 5,5-calowy wyświetlacz dotykowy. Poznaj ScreenPada.

Ta nietypowa innowacja to niewątpliwe odświeżenie skostniałego rynku laptopów i doskonały sposób na poprawienie gładzika, który przez lata nie przechodził poważniejszych zmian. Najlepsze jest w nim to, że łączy tradycyjne funkcje ze znacznie bardziej zaawansowanymi: rozpozna gesty i pozwoli nawigować kursorem po ekranie, a przy okazji stanie się niezwykle poręcznym narzędziem.

Jeśli korzystając z laptopa używasz myszki, gładzik w Pro 15 posłuży ci do wyświetlenia takich aplikacji jak Excel, Word, PowerPoint czy YouTube. Oprócz tego możesz wyświetlić na nim także to, co dzieje się na twoim smartfonie.

Inne podzespoły także są niczego sobie. Sercem urządzenia jest procesor 8. generacji Intel Core i9, który współpracuje z kartą graficzną Nvidia GeForce GTX 1050 TI oraz 4 GB pamięci TAM. Nie zabrakło także czytnika linii papilarnych, gigabitowego modułu Wi-Fi, trzech wyjść USB-C oraz portu Thunderbolt 3. Komputer trafi do dystrybucji w drugiej połowie lipca, za najtańszy model zapłacimy 2299 $ czyli ok. 8400 zł (plus VAT).

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz