Asus zaprojektuje gamingowego smartfona

Po Razerze i Xiaomi przyszedł czas na Asusa.

Firma Asus jest najbardziej znana z produkcji podzespołów, monitorów oraz komputerów gamingowych, jednak nie ogranicza się wyłącznie do tej branży. Od kilku lat próbuje swojego szczęścia na rynku mobilnym, wypuszczając tablety, smartfony oraz komputery hybrydowe. Większość z nich to dość porządne sprzęty, ale nie są one aż tak rewolucyjne i wszechstronne jak sprzęty Samsunga. Nowy smartfon może to zmienić.

CEO firmy, Jerry Shen, przyznał w wywiadzie dla astig.ph, że Asus pracuje obecnie nad stworzeniem typowo gamingowego telefonu, który miałby być bezpośrednim rywalem dla Razer Phone’a oraz Black Sharka. Nie zdziwimy się, jeśli Asus wyrośnie na jednego z liderów smartfonów z tej kategorii, korporacja ma ogromne doświadczenie w produkcji sprzętów dla graczy i w niszy gamingowych telefonów czułaby się jak ryba w wodzie.

Na razie Asus nie zdradza nawet przybliżonej daty premiery tego urządzenia, o specyfikacji nawet nie wspominając. Liczymy jednak na to, że na zapowiedziach się nie skończy i firma pokaże sprzęt, który zawróci w głowie wielu graczom.

Źródło

Odpowiedz