Asus Pro B9440 – lekki 14-calowy laptop w 13-calowej obudowie

Przedsiębiorcy poszukują komputerów niezawodnych, szybkich i bezpiecznych. Asus właśnie stworzył taki sprzęt.

Każdy detal w notebooku Asus Pro B9440 został opracowany z myślą o wydajności, stylu i wygodzie. To lekki i niewielki notebook biznesowy zaprojektowany pod kątem osób często podróżujących, dla których mobilność jest istotnym czynnikiem. B9440 waży nieco ponad jeden kilogram, a jego 13-calowa obudowa jest równie smukła jak te znane z ultrabooków. Wykonano ją ze stopów magnezu, materiału jednocześnie lżejszego i bardziej wytrzymałego niż standardowe stopy aluminiowe.

Laptop wyróżnia się także wytrzymałością. Przeszedł szereg wymagających testów militarnych w standardzie MIL-STD 810G z uwzględnieniem testu upadków, nacisku i żywotności zawiasów. Sprawdzana była również klawiatura pod kątem odporności na mocne przyciskanie, czy drobne zalania.

Istotnym elementem nowego modelu jest mocna bateria, która na jednym ładowaniu będzie pracowała nawet 10 godzin, a ponowne naładowanie jej do 50 proc. zajmie jedynie 30 minut.

Komfort przede wszystkim

Ultrakompaktowy design Asus Pro B9440 osiągnięto między innymi poprzez umieszczenie 14-calowego wyświetlacza Full HD w smukłej ramce o szerokości zaledwie 5,4 mm. Pozwoliło to na zmieszczenie ekranu o tych rozmiarach w obudowie stosowanej w 13-calowych notebookach. Użytkownik zyskuje większą powierzchnię do pracy w zgrabnym i bardziej mobilnym urządzeniu. To zdecydowanie przekłada się na wygodę korzystania z tego sprzętu.

Przyjemna, podświetlana, odporna na zalanie klawiatura zastosowana w B9440 ma standardowy odstęp między środkami klawiszy wynoszący 19.05 mm i jest wyposażona w unikalny zawias, który po otwarciu automatycznie ustawia klawiaturę w najwygodniejszej do pisania pozycji. Dodatkowo klawisze są specjalnie wyprofilowane w kształcie miseczki, czyli idealnie dopasowują się do opuszków palców. Ich skok wynosi 1,5 mm. Panel dotykowy pokryty szkłem zapewnia odpowiedni czas reakcji i obsługuje wiele gestów.

Umieszczony w górnej części klawiatury czytnik linii papilarnych pozwala na natychmiastowe logowanie i uwierzytelnianie. Stanowi także dodatkowe zabezpieczenie danych.

Wydajny i kompatybilny

Model dostępny w polskich sklepach napędzany jest procesorem z rodziny Intel Core i5 siódmej generacji. Do tego 8 GB pamięci operacyjnej RAM oraz dysk SSD o pojemności do 256 GB.

Dwa porty USB 3.1 typu C zapewniają szybki transfer danych, jeden z nich służy również do ładowania, jak i pozwala na podłączenie stacji dokującej. Ta ostatnia zwiększa możliwości notebooka. ASUS SimPro Dock USB-C posiada takie wyjścia jak: DisplayPort USB- C, USB 3.1 Gen 1 typu A, VGA, HDMI, LAN i czytnik kart SD. W B9440 nie zabrakło dwupasmowego modułu łączności sieciowej 802.11ac Wi-Fi i Bluetooth 4.1.

Krystalicznie czysty dźwięk dostarcza opracowana przez zespół ASUS Golden Ear i ekspertów Harman Kardon technologia ASUS SonicMaster.

ASUSPRO B9440 jest już dostępny w polskich sklepach, ceny uzależnione są od konfiguracji i zaczynają się od ok. 4 999 zł zł.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz