Astell & Kern A&Ultima SP1000

Jeśli w muzyce nie znosisz kompromisów, SP1000 jest odtwarzaczem, którego szukasz.

Ależ wielki odtwarzacz mp3!
Serio? Wróć do swojego iPoda Classic. Wgrywanie do tego sprzętu plików mp3 jest jak mycie Ferrari gąbką za dwa złote. Jasne, możesz odtworzyć na nim ulubiony format plików (na 256 GB zmieścisz wiele utworów), ale tym w czym SP1000 jest naprawdę dobry, są akronimy. Wav, flac, aac to tylko kilka spośród plików, które prześle przez złącze słuchawkowe, wyjście optyczne lub złącze 2,5 mm. Plotka głosi, że za każdym razem kiedy podłączysz do niego słuchawki z dyskontu, jakiś audiofil zapłacze do dźwięków Góralu, czy ci nie żal.

Ale to coś nie wygląda jak Ferrari…
I co z tego? Wystylizowano go na sprzęt, który mógłby wyjść z laboratorium (dźwięku) Tony’ego Starka. Powłoka z nierdzewnej stali i miedzi szepcze co ciebie „Potrzymaj mnie, zagram ci coś w bezstratnej jakości”. Stworzono go z myślą o miłośnikach ostrych, wyrazistych kształtów, ludziach którzy bardziej troszczą się o kolekcję winyli niż o własne uzębienie (nikt nie lubi słuchać zgrzytania zębów).

Czy ktokolwiek usłyszy różnicę?
Między plikami mp3 96 kbps a formatem 32-bit/384kHz? A kto nie usłyszy? No dobrze, wiele osób, zwłaszcza że pliki w wysokiej jakości są rzadsze niż iPody z platyny. Ale jeśli w muzyce nie znosisz kompromisów, SP1000 jest dla ciebie. Pod obudową pracuje ośmiordzeniowy procesor napędzający podwójny przetwornik cyfrowo analogowy, który wspiera standard 11,2 MHz DSD, zapewniający 256-krotnie lepszą jakość dźwięku niż klasyczna płyta CD.

Czy obejrzę na tym filmy?
Chyba nie słyszałeś, jak mówię „ten gadżet produkuje fantastyczne brzmienie”. Choć ma 5-calowy ekran 720p, wykorzystuje go wyłącznie do tego, aby wyświetlać twoją obszerną bibliotekę muzyczną w najwyższej jakości. Interfejs graficzny został zaprojektowany pod kątem doświadczeń muzycznych, żaden element nie może rozpraszać słuchacza: zarówno menu, sterowanie jak i animacje wyglądają bardzo minimalistycznie. Pod tą prostą formą kryje się sprzęt klasy premium, za który przyjdzie ci zapłacić sporą sumkę.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz