ARM szykuje się na sztuczną inteligencję

Sztuczna inteligencja jest dziś w powijakach, ale ARM wie, jak przyspieszyć jej rozwój.

Kiedy myślimy o procesorach komputerowych, najczęściej mamy na myśli układy od Intela oraz AMD, które od lat toczą bój na arenie komputerowej. Jest jednak jeszcze jeden gracz, który chce rozbić ten duopol i udowodnić, że można stworzyć znacznie bardziej przyszłościowe układy, które będą doskonale współgrać z technologiami, które pojawią się na rynku za kilka lat.

Mowa tu o urządzeniach stworzonych do współpracy ze sztuczną inteligencją (AI), to w tej branży ARM chce zawstydzić swoich konkurentów. A trzeba przyznać, że w kwestii innowacyjności firma ta ma sporo do powiedzenia, w końcu od lat jej produkty napędzają gadżety mobilne, samochody, konsole oraz inne sprzęty, które w przyszłości staną się nieodłączną częścią Internetu Rzeczy.

Sekret nowych układów od ARM tkwi w ich nietypowej wielordzeniowej konstrukcji, firma chce skupić się na rozwijaniu procesorów, w których każdy z rdzeni będzie miał indywidualnie dobieraną charakterystykę. Jak twierdzą przedstawiciele ARM, dzięki takiemu podejściu w ciągu najbliższych 3-5 lat uda się stworzyć procesory, które w pracy ze sztuczną inteligencją będą sprawdzały się nawet pięćdziesięciokrotnie lepiej, niż dotychczasowe konstrukcje.

Dziś dążenia ARM mogą wydawać się mało użyteczne, ale w perspektywie najbliższej dekady mogą odegrać kluczową rolę w zrewolucjonizowaniu rynku technologicznego.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz