Nie tylko Nvidia dba o to, by wirtualna rzeczywistość zagościła w naszych salonach. Również ARM przygotowuje nowe podzespoły zaprojektowane z myślą o VR.

Powoli krystalizuje nam się sytuacja na rynku wirtualnej rzeczywistości. Oculus i HTC nakręcają popularność tej technologii, a Nvidia robi wszystko, by partycypować w tej małej rewolucji. Teraz do walki o klienta włącz się także ARM – firma zapowiedziała, że nowe podzespoły, które wkrótce trafią na rynek, były stworzone tak, by jak najlepiej współpracowały z okularami do obsługi rzeczywistości wirtualnej.

ARM specjalizuje się w produkcji procesorów dla urządzeń mobilnych i to na tym rynku chce rozwinąć skrzydła. Firma zaprojektowała procesor Cortex-A73, który ma być aż o 30% szybszy i bardziej energooszczędny od zeszłorocznego modelu A72. Przekłada się to na możliwość wyświetlania treści w rozdzielczości 4K z odświeżaniem na poziomie 120Hz.

Układ graficzny dla A73, MaliG71, również zaoferuje znacznie większą wydajność. Jak twierdzi ARM, ta będzie aż o 50% większa niż wydajność układu Mali-T800. Wszystko to bezpośrednio przełoży się na zwiększenie wydajności smartfonów w odtwarzaniu treści VR. Kilka firm już zainteresowało się nowymi układami, ale zanim trafią one na rynek, minie jeszcze kilka miesięcy. Coś nam się wydaje, że na gwiazdkę pojawi się wiele smartfonów oznaczonych jako VR Ready.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz