Apple zatrudniło specjalistę od SI z Google

Wkrótce Siri może stać się jeszcze inteligentniejsza.

Mimo iż asystentka głosowa Apple istnieje na rynku od kilku lat, wciąż nie jest doskonała. Co więcej, dziś musi konkurować z takimi SI jak Asystent Google czy Amazon Alexa. Apple doskonale zdaje sobie sprawę z niedoskonałości swojego oprogramowania, a najlepszym dowodem na to jest zatrudnienie Johna Giannandrea, specjalisty do spraw sztucznej inteligencji, który jeszcze niedawno pracował dla Google.

O tym przejęciu napisali wczoraj dziennikarze The New York Times. Warto wiedzieć, że mamy tu do czynienia z niezwykle wysoko postawionym specjalistą, Giannandrea jeszcze do niedawna zarządzał w Google zespołem zajmującym się zagadnieniami SI. Pozyskanie pracownika skomentował sam Tim Cook, zauważając, że Giannandrea pozwoli uczynić przyszłe urządzenia produkowane przez Apple jeszcze inteligentniejszymi i lepiej spersonalizowanymi.

Apple nie komentuje, czym dokładnie zajmie się Giannandrea, nie trudno jednak zgadnąć, że przyjrzy się działaniu Siri i postara się usprawnić działanie jednej z najpopularniejszych asystentek głosowych. Mamy nadzieję, że jednym z usprawnień będzie wprowadzenie Siri mówiącej po polsku…

PODOBNE POSTY

Odpowiedz